Çözüldü R5 2600 sistemde mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OzanCglr

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Yaklaşık 1 aydır bilgisayarım her gün akıl almaz derecede fazla sayıda mavi ekran yemekte. Bu mavi ekranın yanı sıra herhangi bir indirme yaparken de Epic, Steam gibi platformlar aniden çöküyor indirme de bozuluyor bunun için. Bir tanıdığım bana hatalar tamamen yazılımsal demişti ama format atıp BIOS ve birçok driveri güncellememe rağmen sorun düzelmiş değil. Minidump linki aşağıda lütfen bilgisi olan birileri kontrol edip dönüş yapabilir mi?

Ryzen 5 2600 CPU.
A320M-S2H Anakart.
Kingston 8 GB 3000 MHz RAM.
Sapphire RX580 8 GB Ekran Kartı.
Corsair Force LE200 SSD 250 GB.
Patriot Burst SSD 250 GB.

RAM bellek ve HDD/SSD hata testi yapmanızı istiyorum. Memory Management hatamız var.

Ekran kartı sürücüsünün güncellenmesi gerek. DDU ile eski sürücüyü kaldıralım.

NPFS sürücüsü hata veriyor, diskle alakalı olma ihtimali yüksek.

MemTest86 ve DDU rehberini aşağıya ekliyorum.
HD Tune indirip "Error Scan" yapacaksınız. Ama testi "Quick Scan" kapalı yapmanız lazım.

RAM bellek ve HDD/SSD hata testi yapmanızı istiyorum. Memory Management hatamız var.

Ekran kartı sürücüsünün güncellenmesi gerek. DDU ile eski sürücüyü kaldıralım.

NPFS sürücüsü hata veriyor, diskle alakalı olma ihtimali yüksek.

MemTest86 ve DDU rehberini aşağıya ekliyorum.
HD Tune indirip "Error Scan" yapacaksınız. Ama testi "Quick Scan" kapalı yapmanız lazım.
Ekran kartı ve disklerde sorun yokmuş fakat...

20210225_033356.jpg

Sorunun RAM bellekler olduğunu tespit ettik. RAM belleklerinizi değiştireceğiz.
Gece arkadaşım ile konuştum ve yazılımsal olduğunu iddia edip BIOS'tan birkaç şey değiştirtti ama hala alıyorum. Yani diyorsunuz ki yazılımsal bir şey yok donanımsal tek sorun RAM. Teşekkürler yardımlarınız için en kısa sürede RAM değiştireceğim.
@KojiroHyuga04

Yeni bir RAM alacağım, modeli vs neye göre seçmeliyim?

Evet sorununuz donanımsal. 10000 tane hata çıkmış, daha diyebileceğim bir şey yok. CL değerlerini biliyorsanız RAM konusunda yardımcı olayım. Ayrıca RAM değiştirdikten sonra temiz bir kurulum yapın, iyi olacaktır.
Eğer bilgisayara girebiliyorsanız CPU Z programını indirip Memory ve SPD yazan kısımlarının fotoğrafını atın, yardımcı olurum.

Merhaba, mesajınızı geç gördüm.

Corsair Vengeance tercih edebilirsiniz, Corsair güvenilir ve kaliteli bir markadır. Bunu referans olarak attım. Model kodunu internette aratıp uygun fiyatlı ve güvenilir bir satıcıdan satın alabilirsiniz.
Allahım ben salağım. 3000MHz destekleyen karta niye 2400 MHz RAM önerdim.

Şimdi attığım linkteki RAM belleği alacaksınız. (İsterseniz. Kingston da tercih edebilirsiniz.) Dual Kit yani ikili set. 16GB desteği varsa direkt Dual Kit alın.

Son düzenleme:
Merhaba, mesajınızı geç gördüm.

Corsair Vengeance tercih edebilirsiniz, Corsair güvenilir ve kaliteli bir markadır. Bunu referans olarak attım. Model kodunu internette aratıp uygun fiyatlı ve güvenilir bir satıcıdan satın alabilirsiniz.
Allahım ben salağım. 3000MHz destekleyen karta niye 2400 MHz RAM önerdim.

Şimdi attığım linkteki RAM belleği alacaksınız. (İsterseniz. Kingston da tercih edebilirsiniz.) Dual Kit yani ikili set. 16GB desteği varsa direkt Dual Kit alın.
Estağfurullah 😂

Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Sorun yeni ram satın alarak ÇÖZÜLMÜŞTÜR.

Aldığım ram:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı