R5 2600 stok soğutucu ile çok ısınıyor

NewPC2019

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eskiden sıcaklık 60 küsurlarda geziyordu. Şimdi EDC değeri sürekli 99'a zorluyor ve ayrıca sıcaklık fazlasıyla artmış durumda. Macunu bu sabah tazeledim fayda olmadı. İşin ustası bir dostum bana destek olabilir mi? Voltaj düşürmeden ilk aldığım gibi kullanmak istiyorum. Ne oldu böyle hale geldi inanın bilmiyorum. Çok düzgün ve temiz kullanmama rağmen son durum bu. Çok temiz şu an. Tozlanma söz konusu değil.

qwer.JPG

Kasa hava akımı gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Hatta fanları en hızlı moda aldım yine bana mısın demiyor.
Eki Görüntüle 566968

Aynen düşündüğüm gibi işlemci 3.7 GHz çalışıyor voltaj ise 1.1 yani BIOS'ta performance Boost modu açık onu kapatın ( adı farklıda olabilir )

''amd core performance boost'' bios üzerinden kapattım. Fakat Recep Baltaş bunun zararlı olduğunu söylemişti. Yine 49 50 derece civarı geziyor :( Ne oldu buna cidden çıldırıcam bu yaz aylarında.
cs.JPG

"AMD Core performance Boost" BIOS üzerinden kapattım. Fakat Recep Baltaş bunun zararlı olduğunu söylemişti. Yine 49 50 derece civarı geziyor :( Ne oldu buna cidden çıldıracağım bu yaz aylarında.
Eki Görüntüle 566975

Bende de aynı sorun vardı performance Boost kapatıp fanı temizleyince boşta 55-60'dan 40'a düştü.

Geri
Yukarı