Çözüldü R5 2600 termal macun yenileme sonrası oyunlarda donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

uygarfurkan

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcim R5 2600. Öncesinde sadece ısınma sorunu olan işlemcimin termal macununu yenilemek için işlemcimi çıkardım, elimdeyken işlemcimin pinlerini zedeleyip zedelemediğim hakkında hiçbir fikrim olmadan termal macununu temizleyip tekrar yerine taktım. İşlemcimin değiştiğine dair bir uyarı alıp oturum açılırken bana bir uyarı verdi bilgisayarım. Şimdi de League of Legends oynarken aniden oyun donuyor. İşlemi sonlandıramıyorum Alt Tab atamıyorum herhangi bir işlem yapamıyorum ( o sırada arka plandaki uygulamalar çalışıyor ama oyun penceresini kapatamıyorum) bir süre sonra oyun kapanıyor ve tekrar bağlanabiliyorum. Birkaç dakikada bir nükseden bir hatayla karşı karşıyayım ve sorunu nasıl bulabileceğim hakkında hiçbir fikrim yok. Sıcaklık değerleri normal (55 - 72 derece arasında)

Çözüm
RAM slotlarını değiştirdikten sonra sorunum çözüldü. Ne alakası olduğu hakkında hiçbir fikrim yok lakin çok teşekkür ederim. Bunun teknik açıklamasını bilen biri varsa lütfen bizi bilgilendirsin :D
Sıcaklık değerleri stabil ise ramlarin slotlarını değiştirip deneyin.

Ayrıca sistemi güvenli modda açıp DDU ile ekran kartı sürücülerini silip yeniden kurun.

RAM slotlarını değiştirdikten sonra sorunum çözüldü. Ne alakası olduğu hakkında hiçbir fikrim yok lakin çok teşekkür ederim. Bunun teknik açıklamasını bilen biri varsa lütfen bizi bilgilendirsin :D

Çözüm
Bilmiyorum ama çoğu zaman işe yarıyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı