Çözüldü R5 2600 termal macun değişimi sonrası bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Father Martin

Kilopat
Yer
Bursa/Nilüfer
Bildiğiniz gibi daha önce işlemcimin 95 derece gördüğüne dair bir konu açmıştım. Ondan sonra wipaste C2 termal macun sipariş ettim ve bugün geldi. Sabah bilgisayar çalışıyordu ama işlemci termal macun değişimi yaptıktan sonra açılmamaya başladı. Prize kabloyu takıyorum, klavyenin ışıkları yanmaya başlıyor ama kasa açılmıyor. Ne fan dönüyor ya da ışıkları açılmıyor. PSU'nun güç tuşunu kapat aç falan yaptım ama bir şey değişmedi. Sıkıntının PSU'da olduğunu düşünüyorum.
PSU: Cooler Master Elite V3 400W.
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX570 8 GB.
İşlemci: Ryzen 5 2600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Açma tuşunun kablosunu çıkarmış olabilir misiniz? PSU bozuk olsa klavyenin ışıkları da gelmezdi. Termal macun değiştirdikten sonra bir anda bozulması da ilginç olurdu.
Açma tuşunun kablosunu çıkarmış olabilir misiniz? PSU bozuk olsa klavyenin ışıkları da gelmezdi. Termal macun değiştirdikten sonra bir anda bozulması da ilginç olurdu.

Çözüm
Bildiğiniz gibi daha önce işlemcimin 95 derece gördüğüne dair bir konu açmıştım. Ondan sonra wipaste C2 termal macun sipariş ettim ve bugün geldi. Sabah bilgisayar çalışıyordu ama işlemci termal macun değişimi yaptıktan sonra açılmamaya başladı. Prize kabloyu takıyorum, klavyenin ışıkları yanmaya başlıyor ama kasa açılmıyor. Ne fan dönüyor ya da ışıkları açılmıyor. PSU'nun güç tuşunu kapat aç falan yaptım ama bir şey değişmedi. Sıkıntının PSU'da olduğunu düşünüyorum.
PSU: Cooler Master Elite V3 400W.
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX570 8 GB.
İşlemci: Ryzen 5 2600.

Acilmamasi guc ile ilgilidir islemci bozulsa kasa acilir ama Windows gelmez.

Açma tuşunun kablousnu nerede bulacağım? Kasanın içinde aradım fakat bulamadım. Fotoğraf atabilirim isterseniz.

Acilmamasi guc ile ilgilidir islemci bozulsa kasa acilir ama Windows gelmez.
İşlemciye bir şey olduğunu sanmıyorum zaten, işlemi temiz yaptım çünkü. Yeni macunu sürmeden önce eski kalıntıları temizlemek için pamuğa kutudan çıkan temizleyiciyi sürüp kalıntıları çıkardım ve kuruması için 10 dakika falan bekledim. Ya aşırı bahtsızım ve alakasız bir şekilde PSU'nun bozulacağı zaman bu ana denk geldi, ya da benim farketmeyip unuttuğum bir şey var.

atabili
Açma tuşunun kablousnu nerede bulacağım? Kasanın içinde aradım fakat bulamadım. Fotoğraf atabilirim isterseniz.

İşlemciye bir şey olduğunu sanmıyorum zaten, işlemi temiz yaptım çünkü. Yeni macunu sürmeden önce eski kalıntıları temizlemek için pamuğa kutudan çıkan temizleyiciyi sürüp kalıntıları çıkardım ve kuruması için 10 dakika falan bekledim.
istersen at belki anlarız

IMG_20220724_204736.jpg
İşaretlediğim yerler PSU ve güç düğmesi.
IMG_20220724_204810.jpg
Bu da kasanın ön tarafı. Bu fotoğraflarla olmazsa video olarakta atabilirim.

Herkese teşekkürler 1 saat uğraşıp güç tuşu kablosunu düzgün takamadığımı farkettim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı