Çözüldü R5 2600 ve 1070 Sistemde her oyun hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Zekeriyaa

Centipat
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim aklınıza ne geliyorsa hepsinde crash yiyorum. Bilgisayarımın bileşenleri şunlar:
  • GTX 1070 Ti
  • Ryzen 5 2600
  • 16 GB HyperX 3200 MHz CL16 DDR4 RAM
  • 600W PSU

Bu kadar Driver'lar falan güncel hepsi BIOS'ta güncel.

Lakin sürekli crash yiyorum. Oyun oynuyorum 5 sn duruyor sonra crash error cıkıyor. Erroru kapatıp açınca 2. defa sonrasında mavi ekran + cızırtı.
PUBG'de oynarken bir abi dediki Steam'a gir oradan dosyaları bir şey yap dedi bende hep hata alıyordum her oyunda dedi düzeldi dedi.
Bende tam duyamadıgımdan merak ediyorum bu çözümü bana da paylaşır mısınız?
Ve ek olarak bir şey söylemek istiyorum bu olay bende oyun oynarken bir anda elektrik kesintisi yaşadığımdan dolayı oldu. Sisteme zarar geldi büyük ihtimal ne yapmalıyım?

Çözüm
Ben olayı çözdüm. RAM ışıkları yanmıyordu elektrik kesilip geldikten sonra, bende dedim herhalde RAM'de falan çıkma var. Aynen de öyleymiş. Sök tak yaptım, ışık tekrar yandı ve şu an normal. Crash yemiyorum. Bunun yanı sıra ekran kartını da sök tak yaptım, size de öneririm eğer olmuyorsa.
PUBG'de oynarken bir abi dediki Steam'a gir oradan dosyaları bir şey yap dedi bende hep hata alıyordum her oyunda dedi düzeldi dedi.
Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamaktan mı bahsediyorsunuz?

Ki bir işe yaramaz. Arkadaşın ya PSU ya da ekran kartında bir sorun var. İkisinden birini değiştirerek başlayabilir.

Ki bir işe yaramaz. Arkadaşın ya PSU ya da ekran kartında bir sorun var. İkisinden birini değiştirerek başlayabilir.

Abi önceden olmuyordu bir anlık elektrik kesintisi yüzünden böyle oldu ekran kartını yeni aldım 6 ay olmadı alalı. Büyük ihtimal PSU yüzünden RAM ışığı yanmıyor çünki artık dedim başta RAM'de mi sıkıntı var sök tak yaptım RAM'leri de alalı 2 ay oldu. Sistemde tek eski PSU.

Abi önceden olmuyordu bir anlık elektrik kesintisi yüzünden böyle oldu ekran kartını yeni aldım 6 ay olmadı alalı. Büyük ihtimal PSU yüzünden RAM ışığı yanmıyor çünki artık dedim başta RAM'de mi sıkıntı var sök tak yaptım RAM'leri de alalı 2 ay oldu. Sistemde tek eski PSU.
PSU modelini öğrenebilir miyim?
Ayrıca PSU yenilemeniz sağlıklı olur.

Evet o nasıl yapılıyor?

Evet o nasıl yapılıyor?
Steam > Kütüphane > Sorun yaşadığınız oyun > Özellikler > Yerel dosyalar > Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula.
522.PNG
4324.PNG

Dosya oluşuyor mu?

Ben olayı çözdüm. RAM ışıkları yanmıyordu elektrik kesilip geldikten sonra, bende dedim herhalde RAM'de falan çıkma var. Aynen de öyleymiş. Sök tak yaptım, ışık tekrar yandı ve şu an normal. Crash yemiyorum. Bunun yanı sıra ekran kartını da sök tak yaptım, size de öneririm eğer olmuyorsa.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı