R5 2600 ve RTX 2060 1080P'de darboğaz yapar mı ?

RTX2060 1080p için zaten 1080p bir 144hz monitör alırsan ultra ayarlarda sorun yaşamazsın. Darboğaz olmaz yani.

O değil de, 144Hz montiör olunca nasıl darboğaz olmuyor? Monitör ve darboğazın alakasını anlatabilir misin bana?
2060 ile alacağı fps çoğu oyunda 1080p de 100 fps in üzerinde olacak.Eğer 60 yada 75Hz bir monitör alırsa ekranda takılma ve yırtılmalar olur.Darboğaz ı sadece işlemci ve ekran kartı ile alakalı olarak düşünmeyin.

Olası bir darboğazı engellemeyecek sonuçta. Bunu darboğaz olarak nitelendirmeyin. Darboğaz değildir.

144Hz monitörle bir sıkıntı yaşamam yani. Alacaklarım kesinleşti o zaman. Herkese teşekkür ederim.
Yaşamazsınız hocam :) hayırlı olsun şimdiden.
Olası bir darboğazı engellemeyecek sonuçta. Bunu darboğaz olarak nitelendirmeyin. Darboğaz değildir.
Darboğaz nedir? - Technopat Sosyal
Şu konuyu ve yorumları bir okuyun isterseniz monitörden kaynaklı darboğaz denilen bir şey var.Fakat arkadaşın sisteminde 144Hz bir kullanırsa hem bilgisayar parçalarından hem de monitörden kaynaklı bir darboğaz olmayacak.

Ekran kartı sürekli %99 kullanımda olmaz fakat oyun içi performansınız yine kötü olmaz. 2K monitör önermemizin sebebi, 1080p ile 2K'da zaten aşağı yukarı aynı FPS'i alacak olmanız -GPU kullanımı nedeniyle-.

@ardayzr o konuyu çok önce okumuştum zaten. Bence senin okuman gerekiyor. 144Hz olası görüntü takılmalarını ve yırtılmayı azaltabilir. Bunun darboğazı ortadan kaldırmakla alakası yok. O halde 2080Ti ve 240Hz monitör kullanırsak, darboğaz olmayacak mı?

Ekran kartı sürekli %99 kullanımda olmaz fakat oyun içi performansınız yine kötü olmaz. 2K monitör önermemizin sebebi, 1080p ile 2K'da zaten aşağı yukarı aynı FPS'i alacak olmanız -GPU kullanımı nedeniyle-.
1080p de kart kendini tam performansda kullanmayacaksa 1070 almam daha mantıklı o zaman.

@ardayzr o konuyu çok önce okumuştum zaten. Bence senin okuman gerekiyor. 144Hz olası görüntü takılmalarını ve yırtılmayı azaltabilir. Bunun darboğazı ortadan kaldırmakla alakası yok. O halde 2080Ti ve 240Hz monitör kullanırsak, darboğaz olmayacak mı?
Olmayacak 2080Ti kaç tane oyunda 240 FPS ve üstü FPS veriyor ki ? Arkadaşın olayında bir darboğaz olmayacak zaten biz neyi tartışıyoruz anlamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı