R5 2600 ile RTX 3060 1080P'de darboğaz yapar mı?

Hocam öncelikle çok teşekkürler. İzlediğim kadarıyla darboğaz göremedim. Birkaç kere takılma yaptığını gördüm. Belki de benim monitörümden dolayıdır. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.
Darboğaz var. Daha 50.saniyede 1440p'de ekran kartı kullanımı %85-%99 arası dalgalanıp duruyor.

İdareten kullanın, ileride belirli bir bütçe elinize geçtiğinde iyi bir işlemci edinirsiniz olur biter.
Alamayacaksanız bile çok da takmayın.

Son düzenleme:
Darboğaz var hocam. Daha 50.saniyede 1440p'de ekran kartı kullanımı %85-%99'larda dalgalanıp duruyor.

İdareten kullanın, ileride belirli bir bütçe elinize geçtiğinde iyi bir işlemci edinirsiniz. Olur biter.
Hocam peki yeni çıkacak olan 3060 ile yapar mı ? Bu arada ben 1080P de kullanacağım.

Ben şu anki RX 580'i satacağım. Ondan dolayı hem stoklara yeni gelecek, ve güncel dolar kuru ile ülkeye giriş yapacağından dolayı, daha ucuz fiyata daha iyi bir ekran kartı almak istedim. Yüksek ihtimalle Ryzen 5 2600'ü 1K civarında satar, yeni işlemci alırım.

Geçici olarak takılır, ideal performansı alamama bilincinde kullanman gerekecek bir süre. Buradan Ryzen 3. nesile geçmek israf olurdu, bütçene uygun Ryzen 5000'ler gelince direkt alıp takarsın.

Hocam öncelikle çok teşekkürler. İzlediğim kadarıyla darboğaz göremedim. Birkaç kere takılma yaptığını gördüm. Belki de benim monitörümden dolayıdır. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.

Ben şu anki RX 580'i satacağım. Ondan dolayı hem stoklara yeni gelecek, ve güncel dolar kuru ile ülkeye giriş yapacağından dolayı, daha ucuz fiyata daha iyi bir ekran kartı almak istedim. Yüksek ihtimalle Ryzen 5 2600'ü 1K civarında satar, yeni işlemci alırım.
3060Ti ile darboğaz yapıyor, 3060 ile bir tık daha az yapacaktır ama bence çok sıkıntı değil ilerleyen zamanda işlemci yükseltilerek darboğaz ortadan kaldırılabilir.

Geçici olarak takılır, ideal performansı alamama bilincinde kullanman gerekecek bir süre. Buradan Ryzen 3. nesile geçmek israf olurdu, bütçene uygun Ryzen 5000'ler gelince direkt alıp takarsın.

Hocam ben aşırı grafikli oyunlar oynamıyorum. Maximum Rdr Online oynuyorum. Yine de çok sıkıntı yaratır mı? OC yaparsam sıkıntıyı biraz daha çözebilir miyim ?

Hocam ben aşırı grafikli oyunlar oynamıyorum. Maximum Rdr Online oynuyorum. Yine de çok sıkıntı yaratır mı? OC yaparsam sıkıntıyı biraz daha çözebilir miyim ?
RDR2, ekran kartını; attığınız videodaki FPS oyunlarından daha fazla kullanacaktır, aşırı fazla darboğazın söz konusu olacağını sanmıyorum. Olacaksa bile aşırı bir dalgalanma diğer oyunlara nazaran bence daha az olacaktır. İdareten kullanmanızda sakınca yok. İleride yeterli bütçe ayırdığınızda iyi bir işlemciyle darboğaz konusunu çözersiniz.

Bir de siz 3060 Ti değil 3060 kullanacaksınız. Videolardaki testleri bu doğrultuda yorumlayıp ona göre çıkarımlarda bulunun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı