R5 2600 ve RTX 2060 sistemde her ayarda aynı FPS'i alıyorum

mertÇ.

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, FPS hangi ayarlara alırsam hep aynı seyirde gidiyor bunu anlamış değilim. Mesela Valorant'ta Full yüksek ayarlarda da aynı FPS alıyorum orta ayarlarda da aynı FPS değerleri alıyorum.
Sistem özelliklerim ise R5 2600, RTX 2060, 16 GB 3200MHz RAM.

İki durumda da oyun içi değerleri atın bakalım. Muhtemelen darboğaz oluyor.

Güç seçeneklerini yüksek performansa çekin ve XMP açın.

FPS 75, 60 gibi değerlere sabitse dikey senkronizasyon, Vsynch gibi ayarları kapatın.

Merhaba, FPS hangi ayarlara alırsam hep aynı seyirde gidiyor bunu anlamış değilim. Mesela Valorant'ta Full yüksek ayarlarda da aynı FPS alıyorum orta ayarlarda da aynı FPS değerleri alıyorum.
Sistem özelliklerim ise R5 2600, RTX 2060, 16 GB 3200MHz RAM.
Valorant'da grafik ayarları fpsi çok etkilemiyor R5 2600 ve GTX 1650 Super ile durum aynı.

İki durumda da oyun içi değerleri atın bakalım. Muhtemelen darboğaz oluyor.

Güç seçeneklerini yüksek performansa çekin ve XMP açın.

FPS 75, 60 gibi değerlere sabitse dikey senkronizasyon, Vsynch gibi ayarları kapatın.

FPS değerlerini paylaşır mısınız?

Dikey senkronizasyon ayarınız açık kalmış olabilir. Kontrol etmenizde fayda var.

Vsynch açık değil FPS değerlerim 180-280 arası değişip duruyor ortalama ama 200 ile 230 arası. XMP açık 3200MHz, islemci 3.85GHz çalısıyor. Güç şecenekleri nihai şu an ama yüksek performansta bir değişim olmuyor.

Valorant gibi oyunlar işlemciye yüklendiği için alacağınız FPS'i genelde işlemci belirliyor. Ekran kartı zaten tam yükte çalışmadığı için grafikleri yükseltmek bir şey değiştirmiyor. Ekran kartına yüklenen oyunlarda test edin.

Geri
Yukarı