R5 2600 ve RTX2060 sistem darboğaz yapıyor

Muhammet9

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hayırlı geceler,

Anakart Gigabyte B450M.
Ekran kartı ASUS RTX2060 6 GB
İşlemci R5 2600.
RAM 8 GB 2400MHz.

Sadece Steam PUBG oynuyorum ve 70-80FPS alıyorum inanılmaz anı düşüşler ve çok kalabalık atlanan yerlerde silahı alırken dahi inanılmaz donmalar FPS düşüşleri oluyor çok düşük ayarlarda bu FPS bir problem olduğunu düşündürüyor ya da normal mi bu sistemin en iyi yapabilecegi performans bu mudur? Yoksa 8 GB RAM mi yetersiz kalıyor hele bir de Discord açarsam iyice bitiyor, oyun zevkim yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
i510400, R5 3600 idealdir o ekran kartı için reis her ne kadar 2 yıllık kart da olsa güçlü bir karttır. 2060 R5 2600 darboğaz fazlasıyla yapar bir de 8 GB daha RAM alırsan oyunlarda high seviyesine çıkabilirsin.

Artı -2 Eksi
Normalde bu ikili darboğaz yapmaz. Yüksek MHz ve çift kanal RAM, AMD işlemcinin canıdır. Yüksek MHz kit RAM alın. Farkı zaten göreceksiniz.

i510400, R5 3600 idealdir o ekran kartı için reis her ne kadar 2 yıllık kart da olsa güçlü bir karttır. 2060 R5 2600 darboğaz fazlasıyla yapar bir de 8 GB daha RAM alırsan oyunlarda high seviyesine çıkabilirsin.
2600 ve 2060 darboğaz yapmaz dediğiniz kadar güçlü değil.
İşlemci yükseltmesi tabii ki iyi olur ama yanlış yönlendirme olur şu anki sorun o değil gibi görünüyor.
@Yener K. hocamın da dediği gibi kit bir RAM alınırsa sorun çoğunlukla çözülecektir.

Arkadaşlar hayırlı geceler,

Anakart Gigabyte B450M.
Ekran kartı ASUS RTX2060 6 GB
İşlemci R5 2600.
RAM 8 GB 2400MHz.

Sadece Steam PUBG oynuyorum ve 70-80FPS alıyorum inanılmaz anı düşüşler ve çok kalabalık atlanan yerlerde silahı alırken dahi inanılmaz donmalar FPS düşüşleri oluyor çok düşük ayarlarda bu FPS bir problem olduğunu düşündürüyor ya da normal mi bu sistemin en iyi yapabilecegi performans bu mudur? Yoksa 8 GB RAM mi yetersiz kalıyor hele bir de Discord açarsam iyice bitiyor, oyun zevkim yardimlarinizi bekliyorum.
Hocam tabiri caizse ilk 8GBlik ramı kullanıyorsun. Sizce de darboğaz, FPS drop çok normal değil mi?

2X8 GB kit RAM ile sıkıntı olmaz. 3200 MHz de olur. Dediğim gibi normalde bu işlemci o kadar da zayıf değil. RTX 2060 ile kullananlar var. Soğutucu iyiyse OC da yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı