R5 2600 ve RX 580 sisteme overclock yapma

matrokor

Hectopat
Hayatımda hiç overclock yapmadım, o yüzden yapmadan önce buraya yazmak istedim. Aşağıda belirtiğim sisteme nasıl overclock yapabilirim?

Not: İstediğim overclock sistemin ömrünü kısaltmayacak bir overclock.
  • ASUS Prime B450M-K.
  • ASUS Dual series RX 580 8 GB OC Edition.
  • Ryzen R5 2600 (12nm)
  • Ballistix 8 GB RAM 3000 MHz 15 CL (2x)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben XFX RX 590 ekran kartım daha az ısınsın diye kartın mhz ve güç limitini düşüreyim sen ekran kartına overclock yap oldu mu hiç ? :D Şaka bir yana ekran kartı için overclock soruyorsan pek tavsiye etmem. İşlemci için ise bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır ama stock soğutucusu ile overclock yaparsan ısınır işlemci.

Kasamın önü, üstü ızgara ön tarafta 3 fan arkada 1 fan var. Stok soğutucu olması bu şekilde hine problem çıkarır mı?

Zaten ekran kartina tavsiye etmem overclock 3 FPS bile ancak artiyor. RX 580 cok guc tuketen cok isinan bir kart. Islemci overclocku konusuna gelirsek deneyebilirsiniz fakat stok sogutucu ile maximum cikabileceginiz deger 4 GHz olur sanirim overclockun nasil yapilacagi konusunda cok bilgim yok forumda bu işte cok tecrubeliler var sizi yonlendirirler. Ama bana kalirsa stok sogutucu ile ugrasmaniza degecek bir fark alamazsini 30 FPS aliyorsaniz 35 alirsiniz en fazla ve işlemci isindigindan omru azalir her turlu.

Zaten ekran kartina tavsiye etmem overclock 3 FPS bile ancak artiyor. RX 580 cok guc tuketen cok isinan bir kart. Islemci overclocku konusuna gelirsek deneyebilirsiniz fakat stok sogutucu ile maximum cikabileceginiz deger 4 GHz olur sanirim overclockun nasil yapilacagi konusunda cok bilgim yok forumda bu işte cok tecrubeliler var sizi yonlendirirler. Ama bana kalirsa stok sogutucu ile ugrasmaniza degecek bir fark alamazsini 30 FPS aliyorsaniz 35 alirsiniz en fazla ve işlemci isindigindan omru azalir her turlu.
Ekran kartımda AMD Adrenalin son sürüm kurulu. Orda otomatik OC var yaparsam ekran kartına bir şey olur mu? FPS artar mı artarsa ne kadar?

Ekran kartımda AMD Adrenalin son sürüm kurulu. Orda otomatik OC var yaparsam ekran kartına bir şey olur mu? FPS artar mı artarsa ne kadar?
Ekran kartına yapacağın overclock fazla fps arttırmaz. Merak ediyorsan yap merak etme bozulmaz en kötü sistem çöker yeniden başlatırsın ayarlar sıfırlanır :D Yani ben burada ekran kartı ile ilgili sorunuma çözüm bulamadım. Açtım radeon programını kurcaladım ve sorunumu çözdüm. Tercih senin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı