R5 2600'den 5600'e geçmek gereksiz mi oldu?

alitility

Hectopat
Makaleler
13
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Dün Teknobiyotik'ten 5600 siparişi verdim 3950 TL'ye, foruma bakıyorum oraya buraya bakıyorum herkes bu işlemciye RTX 2K 3K falan takmış ben RX 580 kullanıyorum, Valorant oynuyorum ara sıra haricinde Forza takılıyorum.

Hayır. Kesinlikle hayır. Şu an ekran kartın düşük olabilir ama ileride güncelleme yapacağın zaman, Bi de işlemci almana gerek kalmadı

Mantıklı, neden mantıksız olsun? Oynadıgın oyun zaten islemci tabanlı, FPS'in artar oyunun rahatlar.

Sadece Valorant'ta farkı anlarım gibi.

Hayır. Kesinlikle hayır. Şu an ekran kartın düşük olabilir ama ileride güncelleme yapacağın zaman, bir de işlemci almana gerek kalmadı.

Yok hocam sistemi yükseltme gibi bir planım yok, askere gitmeme 1 ay var o süre zarfında elime para geçerse belki RTX 2060 alırım ama haricinde illa yükselteyim gibi bir planım yok, askerden sonra belli bir süre kullanıp kardeşime verip kendime farklı bir sistem toplamayı düşünüyorum.

Valorant oynuyorsan iyi yapmışsın. CPU tabanlı oyun zaten.

2600 ile çok drop yiyorum aynısı 5600 ile olursa direkt hesabımı satıp bu aptal oyunu bırakacağım.

Sadece Valorant'ta farkı anlarım gibi.

Yok hocam sistemi yükseltme gibi bir planım yok, askere gitmeme 1 ay var o süre zarfında elime para geçerse belki RTX 2060 alırım ama haricinde illa yükselteyim gibi bir planım yok, askerden sonra belli bir süre kullanıp kardeşime verip kendime farklı bir sistem toplamayı düşünüyorum.

2600 ile çok drop yiyorum aynısı 5600 ile olursa direkt hesabımı satıp bu aptal oyunu bırakacağım.
Valorant optimizasyon özürlü bir oyun zaten.

Valorant optimizasyon özürlü bir oyun zaten.

Hayatımda gördüğüm en kötü oyun olabilir o konuda haklısın, keşke CS2 gibi bir çöp yığını çıkmasaydı da CS:GO'da AWP legoda 900 FPS yargı dağıtsaydım...

Hayatımda gördüğüm en kötü oyun olabilir o konuda haklısın, keşke CS2 gibi bir çöp yığını çıkmasaydı da CS:GO'da AWP legoda 900 FPS yargı dağıtsaydım...
Maalesef.

Geri
Yukarı