R5 2600'den hangi işlemciye yükseltilmeli?

FuryanOne

Hectopat
Selam. Bir süredir R5 2600 ile RX 6700 XT kullanıyorum. 2K Single Player oynadığım için ciddi bir performans sorunum yok. Yine de çoğu oyunda ekran kartı tam yükte çalışmıyor, genelde %85 civarında kalıyor. Ayrıca tek çekirdek kullanan ya da çoklu çekirdeği yeterince iyi kullanamayan eski oyunlarda ve uygulamalarda tahmin edebileceğiniz gibi performans soruınu yaşıyorum. Sizce 3600'e geçsem değer mi? Ya da önerebileceğiniz başka işlemci var mı? 5600X pahalı, 5600G'nin L3 cache değeri düşükmüş. Bir de 3700X var alternatif olarak ama vereceğim paraya değer mi bilmiyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Bir süredir R5 2600 ile RX 6700 XT kullanıyorum. 2K Single Player oynadığım için ciddi bir performans sorunum yok. Yine de çoğu oyunda ekran kartı tam yükte çalışmıyor, genelde %85 civarında kalıyor. Ayrıca tek çekirdek kullanan ya da çoklu çekirdeği yeterince iyi kullanamayan eski oyunlarda ve uygulamalarda tahmin edebileceğiniz gibi performans soruınu yaşıyorum. Sizce 3600'e geçsem değer mi? Ya da önerebileceğiniz başka işlemci var mı? 5600X pahalı, 5600G'nin L3 cache değeri düşükmüş. Bir de 3700X var alternatif olarak ama vereceğim paraya değer mi bilmiyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
OC denediniz mi ? Güvenli sınırlar içerisinde, ortalama üstü bir soğutucu ile.

Ben 2600'den 5600x'e geçiş yaptım ama stok soğutucu yeterli gelmez. Bende sıvı soğutma vardı onu kullanıyorum. Oyunlarda ekran kartını rahat besler.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

OC denediniz mi ? Güvenli sınırlar içerisinde, ortalama üstü bir soğutucu ile.
Evet kule tipi soğutucum var. 4 Ghz yaptım, en ufak bir fark bile oluşmadı. 4.2 de resetledi zaten. Overclock ne yazık ki işimi görmüyor.
Konuya rast gelecekler için; 5600g aldım. Hem fps inanılmaz arttı hem de yedek ekran kartım oldu. "Acaba 5600x mi alsam... 5600g yeterli olmayabilir mi?" diye düşünüyordum ama gayet yeterli. Oyunlarda tüm çekirdekler 4450 mhz hızında çalışıyor. Rekabetçi oyunları bilmem ama benim gibi 2K single oynuyorsanız işlemci fazlasıyla yeterli. Kısacası sorunum çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı