R5 2600'den i5-10400F'e geçilmeli mi?

Testin sonucu değil zaten detaylar önemli hocam önceki mesajda bbahsedilen tek çekirdekj performansı gibi

Katılıyorum zaten ben bu benchmark sitelerinde sonuca değil detaylara bakıyorum dediğiniz gibi tek çekirdek performansı daha kötü ancak arada pek fark yok bu az fark için sistem değiştirilmez onu vurgulamak istedim aslında

E o da yanlış. Bu siteye göre 3500X, 9400'in 1.5 katı bir işlemci falan olması lazım. Referans alınabilir bir test değil ve büyük ihtimal ileride yasaklanır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış hatırlamıyorsam 10700K'yı geçiyordu bu testte 3600. GTX 970'in de RX 590'ı geçtiğini söylemiştim. Userbenchmarktan fakı yok.

Oyunlarda detaylar veya kalabalık arttıkça işlemciye çok yükleniliyor. O zaman çok ciddi darboğaz gözlemliyorum. 3700X de fazla değil mi ? Şuanda render gibi bilgisayar işleriyle uğraşmıyorum.

İşlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapabilir. Fakat OC ile halledilecek bir iş için yeni işlemci ve anakart almaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca ekran kartına yüklenen oyunlarda OC olmadan da darboğaz olmayacaktır.

Stok fanla OC yapamazsınız o işlemciye.

Geri
Yukarı