R5 2600X ile Çift ekran kartı kullanma

serdarim35

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Yurtiçi Kargo- Operatör
Konu başlığında belirttiğim gibi arkadaşlar.

Halihazırda kullanmakta olduğum Galax 1660 Super ekran kartım var daha önceden satıp üzerine eklerim diye düşündüm ama sanırım mümkün değil.

Bende elimde ki ekran kartı ile birlikte kullanabileceğim bir tane daha ekran kartı almayı planlıyorum.

Dikkat etmem gereken hususlar nelerdir. Önerilerinizi bekliyorum.

SLI gerekir mi, Çift ekran kartı ile tek monitör kullanmak gibi aklımda biriken birkaç soru var.

Veya aynı modelden alıp SLI yapmak mı mantıklı.

Sistem bilgilerim;

Anakart: Gigabyte B450 Aorus M
işlemci:
AMD Ryzen 5 2600X
işlemci Soğtucu: Cougar Aqua 240 ARGB
SSD: Kioxia 500GB Exceria HDD: Western Digital(1TB)
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) 3200MHz DDR4
PSU: Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850W 80+ Gold
Ekran Kartı: GTX1660 Super 6 GB
Kasa: CM Masterbox 520 monitör: Rampage RM-165 27" 1ms Curved monitör

Mining yapmayacaksanız, SLI ile uğraşıp durduk yere para harcamayın derim. Birçok oyun zaten desteklemiyor gibi bir şey, üstelik aman aman vereceğiniz paraya değecek bir fark olacağını da düşünmüyorum.

Mining yapmayacaksanız, SLI ile uğraşıp durduk yere para harcamayın derim. Birçok oyun zaten desteklemiyor gibi bir şey, üstelik aman aman vereceğiniz paraya değecek bir fark olacağını da düşünmüyorum.
Mining yapmayacağım oyunlarda daha fazla verim almak peşindeyim. Farklı bir ekran kartı takmış olsam bana ne gibi yararı/zararı olur.
Mining te ne derece fark yaratıyor peki.
Mining yapmayacağım bunun için bilgim yok.

Peki hocam farklı modem ekran kartı taksam ?
İki farklı model ekran kartı alıp takarsan sli işi yatar oyun oynarken sadece birini aktifleştirebilirsin ki sli olsa bile yukarda da dendiği gibi çoğu oyun desteklemiyor. Destekleyenlerde de normalde 100 alıyosan 120 alırsın bu kadar para harcamana değecek bi fark olmaz. İlla bişey alıcam diyosan benim tavsiyem elincekisi sat 2000 serisi yada 3000 serisi ekran kartı al elindeki işlemci bu serideki kartların bazılarını beslicek kadar güçlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı