R5 2600X Isınıp kapanıyor

azataydnx

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 2600X işlemci ısınıyor ve kapanıyor ne yapabilirim? Valorant'ta da FPS düşmesi yaşıyorum çok ısındığı için. Ekran kartım RTX 2060, RAM 3200(3000MHz de çalışıyor) 2x8.

Profil 1 işlemci oc degil, ram için. İşlemci sogutucunuzun fan girişini doğru yere taktiginiza emin misiniz? Macununuz iyi mi, iyi surdunuz mü? İşlemci fan profiliniz düzgün mü? Normal şartlar altında işlemcinin kendi soğutucusu ısınıp kapanmasını engelleyecek kadar soğutur çünkü.
Fan bugüne kadar itopya tarafından geldiği yere takılı. Ayaklarını da sağlam taktım. macunu geçen değiştirdim ama gene değiştiririm. bir konuda psu yetersiz kalıyor olabilir yazmış biri bilmiyorum.
Rami 3200 mhz'ye voltaj yetmediği için de veremiyorum.

Fan bugüne kadar itopya tarafından geldiği yere takılı. Ayaklarını da sağlam taktım. macunu geçen değiştirdim ama gene değiştiririm. bir konuda psu yetersiz kalıyor olabilir yazmış biri bilmiyorum.
Rami 3200 mhz'ye voltaj yetmediği için de veremiyorum.
Rami neden 3200mhzye cekemediginizi anlamadım. Bilgisayarı ilk aldığınız zaman da ısınma sorunu var mıydı, sonradan mı oldu?

Rami neden 3200mhzye cekemediginizi anlamadım. Bilgisayarı ilk aldığınız zaman da ısınma sorunu var mıydı, sonradan mı oldu?
Discord'da szlere kamera açarak çıkan hataları gösterebilirim.

Windowsdaki hataları gösterecekseniz gerek yok hocam ısınıyorsa ısınıyordur önce ısınıp kapanmasını önleyelim. HWMONITOR | Softwares | CPUID bu uygulamayı kurun burada işlemci fan hızı, işlemci sıcaklığı,gösteriyor bir bunları inceleyin. İşlemci fanı ve sıcaklığı en fazla kaça çıkıyor. Boşta ve yükte bu değerler nedir bir iletin ona göre bakalım.

AMD Ryzen 5 2600X işlemci ısınıyor ve kapanıyor ne yapabilirim? Valorant'ta da FPS düşmesi yaşıyorum çok ısındığı için. Ekran kartım RTX 2060, RAM 3200(3000MHz de çalışıyor) 2X8.

Soğutucu almanızı öneririm. Kule tipi veya sıvı soğutma almanız sizin için daha iyi olur.

Geri
Yukarı