Çözüldü R5 2600X işlemci, soğutucusuyla beraber çıktıktan sonra sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

S4RP1NG0

Picopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D30
Ekran kartı
GTX 1660
Anakart
MSI B-450M
İşlemci
Ryzen 5 2600X
Merhaba. Yeni RAM kiti aldım, ancak işlemci soğutucusu RAM yuvasının kenarını kapatıyordu. Bende fanı söküp öyle RAM takayım dedim ama fanı sökmemle işlemcinin de yerinden fana yapışık gelmesi bir oldu. RAM'leri taktım ama şu an ekrana görüntü gelmiyor.

İşlemci tırnakları temiz görünüyor her şey yuvasına oturmuş vaziyette ama görüntü yok 😟

Çözüm
Bazı tamirciler anakart soketini değişebiliyorlar yeni anakart almadan önce bir başka anakartta deneyin sistemi.
Teşekkür ederim umarım tamir olur kart pahalı bişey değil banada bahane olur yükseltmek için ama şu sıralar maddi sıkıntılar var. Umarım çözülür.

Çok enteresan bir şey oldu. Bugün satın aldığım RAM'i sistemden söktüm ve sorunsuz açıldı bilgisayar.
Bazı tamirciler anakart soketini değişebiliyorlar yeni anakart almadan önce bir başka anakartta deneyin sistemi.
Teşekkür ederim umarım tamir olur kart pahalı bişey değil banada bahane olur yükseltmek için ama şu sıralar maddi sıkıntılar var. Umarım çözülür.

Çok enteresan bir şey oldu. Bugün satın aldığım RAM'i sistemden söktüm ve sorunsuz açıldı bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkür ederim umarım tamir olur kart pahalı bir şey değil bana da bahane olur yükseltmek için ama şu sıralar maddi sıkıntılar var. Umarım çözülür.

Pinler yamulmuş görünüyor çok enteresan.

Geri
Yukarı