R5 2600X RX 570 sistem bir anda siyah ekrana geçiyor

Muhammed0102002

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 2x8 16 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston SSD
Ekran kartı
RX 570
Anakart
ASUS A320M-K
İşlemci
R5 2600X
Herkese merhaba, ara sıra yaşadıgım bir magduriyetim var. Oyun oynarken video izlerken veya masaüstündeyken bilgisayar bir anda siyah ekran veriyor 2 monitörüm var birinde Power saving mode diğerinde kablo baglantisini kontrol edin yazıyor. Bu sorunu bazı aralıklarla yaşıyorum 1 sene öncesinde yaşamıştım mesela yine anlattığım gibi olmuştu bizde tamirciye götürdük tamirci de bilgisayar sorunsuz açıldı. 5 ay öncesine kadar da yine siyah ekran düştü önüme bilgisayari kapayıp açtığımda düzelmişti bugünde oyle oldu önüme oyun oynarken siyah ekran geldi bilgisayari kapatıp açtım düzeldi bu sefer film izlemeye başladım 20 dk geçmeden yine kapandı. Fakat bu sefer hiçbir şekilde düzelmedi ekran kartını takip çıkarttım RAM'ler aynı şekilde çıkarıp sildim BIOS pilini de çıkarıp taktım fakat bir sonuç alamadım. Bilgisayarın arkasındaki kabloları çıkarıp taktım yine bir şey olmadı. Güç kablolarını farklı prize bile taktım çözüm bulamadim. 2 Monitörüm olduğu icin kablonun bozuk olduğunu sanmıyorum biri bozuksa diğeri çalışır diye düşünüyorum yardımınıza ihtiyacım var.

Geri
Yukarı