Çözüldü R5 2600X RX 580 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 16 GB DDR-4 3000MHz CL15.
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO 250GB M.2 ve Seagate Barracuda 1TB
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8 GB.
Anakart
Gigabyte B450M DS3H
İşlemci
ryzen 5 2600x
Microsoft'u aradım ve bana yardımcı olamayacaklarını markamla görüşmem gerektiğini ve donanımsal sıkıntı olduğunu söylediler. Sistemim toplama ve aşağıdaki gibidir.

• AMD Ryzen 5 2600X 4, 25GHz 19MB cache soket.
  • Gigabyte B450M DS3h.
  • Samsung 970 EVO 250GB M.2
  • Aerocool quartz mavi.
  • Inter-tech argus RGB CM unit 650W ATX siyah.
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB DDR-4 3000MHz CL15.
  • Seagate Barracuda 1TB SATA 3.0
  • Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8 GB.
  • ASUS VP247qg.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah ekran sorunu WattMan olabilir. RX 500 serisinde çok görülüyor.

Bende ekran kartından şüpheleniyorum dediğiniz gibi çok görülüyormuş bende de öyle olabilir. Şu an için mavi ekran yemedim yaptıklarımız işe yaramış gibi duruyor eğer mavi ekran yersem tekrardan yazacağım.
Tekrar mavi ekran yedim ve WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR olarak geldi hata kodu.

Son düzenleme:
Bende ekran kartından şüpheleniyorum dediğiniz gibi çok görülüyormuş bende de öyle olabilir. Şu an için mavi ekran yemedim yaptıklarımız işe yaramış gibi duruyor eğer mavi ekran yersem tekrardan yazacağım.
Tekrar mavi ekran yedim ve WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR olarak geldi hata kodu.
Yeni dökümleri paylaşır mısınız?

Yeni dökümleri paylaşır mısınız?

minidump2.rar
1654564076853.png

970 EVO diskin Samsung'un kendi sitesinden NVMe sürücülerini yükler misiniz?

Samsung Magician uygulamasından güncelleme yapılmıyor en son sürüm yüklü sanırım. İçeri kadar gitmiştim geldiğimde PC yeniden başlamış şifre ekranındaydı mavi ekran olmuş sanırım minidump3 olarak yüklüyorum Drive'a.

Bahsettiğim NVMe sürücüsünü şuradan kurabilirsiniz.

Son attığınız döküm ise yine disk ile alakalı gözüküyor fakat bu sefer NVMe sürücüsü ile ilgili bir sorun göremedim. Zaten HD Tune Pro'da 970 Evonun Health sekmesini görememiştik. 970 Evoyu sistemden ayırıp bir süre test edebilir misiniz?

Bahsettiğim NVMe sürücüsünü şuradan kurabilirsiniz.

Son attığınız döküm ise yine disk ile alakalı gözüküyor fakat bu sefer NVMe sürücüsü ile ilgili bir sorun göremedim. Zaten HD Tune Pro'da 970 EVO'nun health sekmesini görememiştik. 970 EVO'yu sistemden ayırıp bir süre test edebilir misiniz?

Windows 970 EVO'da kurulu nasıl yapacağım ki dediğinizi.
Bugün birkaç mavi ekran daha yedim CRITICAL_PROCESS_DIED yazıyordu hata kodunda.
Bir sürü kez mavi ekran yedim ve sanki ekran kartının programı silinmiş gibi tüm simgeler büyüdü çözünürlük ayarlayamıyorum lütfen biri bu mavi ekranların neden kaynaklandığını söylesinde düzelsin şu olaylar.

Dosya Ekleri

• 1654781973008.png
    1654781973008.png
    744,5 KB · Görüntüleme: 15
  • 1654782023406.png
    1654782023406.png
    93 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Konunun başından beri Disk ile ilgili bir hatadan şüpheleniyordum. Son dökümlerle birlikte kesinleşmiş oldu.

Kod:
DISK_HARDWARE_ERROR: There was error with disk hardware

Önemli dosyaları yedekleyip Windows'u diğer diske kurun. Ardından 970 Evo diski sistemden ayırıp bir süre sistemi test edin.

Konunun başından beri disk ile ilgili bir hatadan şüpheleniyordum. Son dökümlerle birlikte kesinleşmiş oldu.

Kod:
DISK_HARDWARE_ERROR: There was error with disk hardware

Önemli dosyaları yedekleyip Windows'u diğer diske kurun. Ardından 970 EVO diski sistemden ayırıp bir süre sistemi test edin.

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası aldım şimdi de sürekli mavi ekran veriyor.

Geri
Yukarı