R5 2600X RX 580 sistem kapanmıyor

Og_SeaL

Hectopat
2020'den beridir kullandığım bir sistemim var. İçerisinde:
  • Ryzen 5 2600X
  • Sapphire RX580
  • MSI B450M-A Pro Max anakart
  • 8+8 GB Corsair vengence 3000MHz RAM
  • Toshiba 240GB SSD
  • Seagate Barracuda 1TB HDD
  • Seagate Barracuda 2TB HDD

Birkaç gün önce Cyberpunk'ta harita yüklenmesinde yaşadığım sıkıntılardan dolayı yeni bir SSD aldım ve direkt taktım. Başta bilgisayar 3 kere uzun beep sesi yapıp kapanırken SSD'ye taktığım güç kablosuyla biraz oynayınca bu sorun tamamen çözüldü.

Daha sonrasında bu yeni taktığım SSD'yi kurup biçimlendirip kullanılabilir hale getirdim ve içine Steam aracılığıyla sadece Cyberpunk kurdum. İlk bir iki gün hiçbir sorum yaşanmadı ama geçtiğimiz 2 gündür bilgisayarı biraz normal kullanıp oyunu açmaya çalıştığımda açılmıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor ya da açılıyor, daha sonrasında oyunu kapatıp bilgisayarı kapat seçeneğini seçtiğimde ekran kapanıyor ama klavye, mouse ve kasanın ışıkları yanmaya devam edip fanlar çalışıyor. Oyunu açmak için yeniden başlattığımda da bu sefer ekranda yeniden başlatılıyor yazıp takılıp kalıyor ama bunların hepsi oyunu açmaya çalışırsam oluyor. Eğer açmaya çalışmazsam her şey normal. Oyun açıldığı zaman ise oyunu sorunsuz oynayabiliyorum.

Bu süreçte crackli oyun da indirmiş bulunmaktayım. Alakalı mı bilmiyorum ama crackli oyunu SSD'ye kurmadım. Şu anda SSD içerisinde sadece Cyberpunk var.

Bilgisi olup yardımcı olabilecek varsa çok teşekkürler şimdiden.

Geri
Yukarı