R5 2600X Sistem açılmıyor

GkhnHsklt

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Yeni bir sistem topladım ve kurdum. Açtım ve Speaker'den ses gelmiyordu, birçok kez farklı şekilde işlemler yaparak denedim ve gelmedi. Speaker bozuk mu diye düşündüm RAM'ı çıkarıp açınca bilgisayarı ötmeye başladı. Ve monitörlere bağlayınca da görüntü yoktu (No Signal).
Anakartta bi yerde 4 adet LED var. (VGA, RAM, CPU, BIOS) Bu LED'lerden sadece CPU olanı yanıyor.

İşlemci: RYZEN 5 2600X

Araştırmalar sonucu BIOS sürümünün uyumsuz olduğunu öğrendim ama bu ne kadar doğru? Ryzen 2.nesil işlemciler BIOS sürümünden dolayı çalışmıyor mu? Eğer sorunun çözumü bu ise;

MSI garantisi var ben servise versem anakartı BIOS güncellemesi yaparlar mı?

Kasa
DARK N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa DKCHN10

Anakart
MSI B350M PRO-VD PLUS DDR4 3200(OC) AMD Soket AM4 mATX Anakart

PSI
High Power 600W Simplicity 80+ Kırmızı Led Fanlı Güç Kaynağı (HPG-600ST-T12S)

CPU
AMD RYZEN 5 2600X 3.6/4.25GHZ AM4

EKRAN KARTI
MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 6GT OCV1 6GB 192 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1060 6GT OC

RAM
CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Single RAM

HARD DİSK
Toshiba P300 High Performance 3.5" Sata 3.0 2TB Sabit Disk (HDWD120UZSVA)

SSD
Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5" SSD SDSSDA-240G-G26

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırmalar sonucu BIOS sürümünün uyumsuz olduğunu öğrendim ama bu ne kadar doğru?
Eski Ryzen işlemci ile anakartın BIOS'u güncellenmeli. Aksi taktirde 2. nesil Ryzen ile çalışmaz.
Anakartı aldığı yere götürüp BIOS'un güncellenmesini talep edebilirsin.

Herkese merhaba.
Yeni bir sistem topladım ve kurdum. Açtım ve Speaker'den ses gelmiyordu, birçok kez farklı şekilde işlemler yaparak denedim ve gelmedi. Speaker bozuk mu diye düşündüm RAM'ı çıkarıp açınca bilgisayarı ötmeye başladı. Ve monitörlere bağlayınca da görüntü yoktu (No Signal).
Anakartta bi yerde 4 adet LED var. (VGA, RAM, CPU, BIOS) Bu LED'lerden sadece CPU olanı yanıyor.

İşlemci: RYZEN 5 2600X

Araştırmalar sonucu BIOS sürümünün uyumsuz olduğunu öğrendim ama bu ne kadar doğru? Ryzen 2.nesil işlemciler BIOS sürümünden dolayı çalışmıyor mu? Eğer sorunun çözumü bu ise;

MSI garantisi var ben servise versem anakartı BIOS güncellemesi yaparlar mı?

Kasa
DARK N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Kasa DKCHN10

Anakart
MSI B350M PRO-VD PLUS DDR4 3200(OC) AMD Soket AM4 mATX Anakart

PSI
High Power 600W Simplicity 80+ Kırmızı Led Fanlı Güç Kaynağı (HPG-600ST-T12S)

CPU
AMD RYZEN 5 2600X 3.6/4.25GHZ AM4

EKRAN KARTI
MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 6GT OCV1 6GB 192 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1060 6GT OC

RAM
CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Single RAM

HARD DİSK
Toshiba P300 High Performance 3.5" Sata 3.0 2TB Sabit Disk (HDWD120UZSVA)

SSD
Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5" SSD SDSSDA-240G-G26
Anlaşmalı kargo firmasıyla gönderirsen, kargo ücreti vs. ödemiyorsun. Ben de bugün Gigabayt'a gönderdim, bios güncellemesi için. 1 haftaya kadar sürebileceğini söyledi.

R5 2600X ve mevcut anakartınızı kullanabilmek için BIOS güncellemesi yapmalısınız. Aksi taktirde görüntü alamazsınız. MSI teknik servisine gönderin. Hallederler.
Kesin olarak düzelir değil mi? Yani, benim sorunum CPU'nun BIOS uyumsuzluğu... Başka bir problem yok gib değil mi?
Anlaşmalı kargo firmasıyla gönderirsen, kargo ücreti vs. ödemiyorsun. Ben de bugün Gigabayt'a gönderdim, bios güncellemesi için. 1 haftaya kadar sürebileceğini söyledi.
Mail attım servise, umarım kargo işi olurda gezdirmezler.

Evet, yaşadığınız sorunun şu anlık açıklaması bu gibi gözüküyor. BIOS güncellemesinden geldikten sonra sorun yaşarsanız bakarız.
Teşekkür ederim. Yetkili servisle BIOS işini çözdükten sonra çözüldü olarak işaretlerim, eğer hala olmazsa buradan yardım alırım.
Evet, başka bir problem yok. Ben de daha yeni HB indirimlerinden sistem topladım, hala anakartı bekliyorum.
Bende öyle. Umarım servis yarın açılır.
Evet, başka bir problem yok. Ben de daha yeni HB indirimlerinden sistem topladım, hala anakartı bekliyorum.
R5 2600X ve mevcut anakartınızı kullanabilmek için BIOS güncellemesi yapmalısınız. Aksi taktirde görüntü alamazsınız. MSI teknik servisine gönderin. Hallederler.
2. Nesil Ryzen işlemciler için BIOS güncellemesi yapmalısınız.
Sorun çözülmedi, BIOS güncellemesi yetkili servisde yapıldı(mış).

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı