R5 2600X sistem BF5'te yüksek CPU tüketiyor

Oyunun korsanında online oynanmıyor da zaten, bu noktada size bellek bilgisini bir daha sorayım. Kaçlık RAM kullanıyorsunuz? 8 mi 16 mı? 16 ise çift kanal olup olmadığına hangi hızda çalıştığını kontrol edip mümkünse bir daha geri dönüş yapabilir misiniz? Ayrıca yukarıdaki arkadaşın bahsettiği future frame rendering ayarının da açık olduğuna dikkat edin, belki gözden kaçmıştır.
ayar.png

Oyun içi ayarlar bunlar diğer bütün her şey ultra da.
RAM'ler gerçekten çift kanal ve 3200 MHz şeklinde çalışıyor mu sistemde? Onu demek istedim, kontrol edebilir misiniz?
Evet çalışıyor.

RAM'ler gerçekten çift kanal ve 3200 MHz şeklinde çalışıyor mu sistemde? Onu demek istedim, kontrol edebilir misiniz?
ss.png

Herşey doğru gibi duruyor. Tıkandım valla
Bende garipsiyorum artık...
En basitinden CPU-Z indirip Memory sekmesinden görüntüleyebilirsiniz. Dual veya Single şeklinde yazar.
Biosta ram frekansı 3200 gözüküyor ama yanlış bilmiyorsam programda başka gösteriyor.

Bellek konusunda herhangi bir problem yok, bu ihtimal ortadan kaldırılabilir.

Aslında normal şartlar altında klasik Conquest bayrak ele geçirme modunda Metro haritası dışındaki hemen hemen her haritada bu şekilde bir düşük bir performans elde edilmemesi gerekiyor o sistemde.

O göndermiş olduğunuz görüntüyü oyunun hangi modundan çekip aldınız? Conquest mi Operations mı? Oyunu ayrıca DX12 API'siyle de denediniz mi? Bazı sistemlerde daha olumlu sonuçlar alınabiliyor.

Bellek konusunda herhangi bir problem yok, bu ihtimal ortadan kaldırılabilir.

Aslında normal şartlar altında klasik Conquest bayrak ele geçirme modunda Metro haritası dışındaki hemen hemen her haritada bu şekilde bir düşük bir performans elde edilmemesi gerekiyor o sistemde.

O göndermiş olduğunuz görüntüyü oyunun hangi modundan çekip aldınız? Conquest mi Operations mı? DX12 API'siyle de denediniz mi? Bazı sistemlerde daha olumlu sonuçlar alınabiliyor.
Direkleri yıkıp tamir ettiğimiz mod.

Geri
Yukarı