R5 2600X sistem donuyor ve yeniden başlıyor

kritvkras

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar kasam sürekli yanıyor. Çok sıcak. Bilgisayar aşırı donuyor. YouTube'da videolar donuyor falan. Bazen anlık kilitlenip bilgisayar resetleniyor falan var mıdır bir çözümü?

GTX970.
Ryzen 5 2600X.
16 GB RAM.

Başka bilinmesi gereken donanım var mıdır acaba?

600W gözüküyor. Özellik olarak yeterli fakat marka olarak oldukça kötü bir güç kaynağı. Bozulmuş olabilir. Bunu kontrol etmesi maliyetli veya en azından uğraştırıcı olacağından en son çare olarak düşünelim.

MSI Afterburner ile sisteminizin yükteki değerlerini kontrol edelim. Belki de sıcaklıktan dolayı aniden kapanıyordur.

Bilgisayarı zorlamam için ne yapmam gerekli? Herhangi bir oyun açmam yeterli olur mu? (Forza Horizon 5, GTA 5, Valorant benzeri oyunlar)
Bu arada güç kaynağının üstünde 650W yazıyor.

Evet, GTA V açmanız yeterli olur. Hem işlemcinizi hem de ekran kartınızı sonuna kadar kullanacaktır. Değerlere de rehbere göre bakabilirsiniz.

Oyun açmanız şart değil. FurMark programını da kullanabilirsiniz.

Ayrıca:

Evet, GTA V açmanız yeterli olur. Hem işlemcinizi hem de ekran kartınızı sonuna kadar kullanacaktır. Değerlere de rehbere göre bakabilirsiniz.

GTA 5 açıp atarım şimdi değerlerini. Bu arada her şeyi kapatınca MSI Afterburner'a göre 52 derece gözüküyor.

Ayrıca:

Çıktığı nokta budur GTA 5 oynanırken.

Dosya Ekleri

• Gta 5 çalışırken.png
    Gta 5 çalışırken.png
    380,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Tehlikeli seviyede değil. Kapanmaya sebep olamaz. Rehbere göre işlemci sıcaklığınız ne durumdaydı?

CPU sıcaklığını göremedim bir türlü. Settingsten bilgi ekranında göster diyor ama uyguluyorum değişen bir şey yok. Şunu da belirtmek istiyorum. Bu ısınma sıkıntısı işlemci ve anakart değiştirdikten sonra oldu. Önceki sistemimde i5-2320 işlemci ve GTX970 vardı bu kadar bir ısınma sıkıntısı yoktu.

Geri
Yukarı