R5 1600 sistem rastgele donuyor çöküyor ve yeniden başlıyor

bugraserdar

Hectopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws (8x2) 16 GB
Ekran kartı
GTX1650s
Anakart
Gigabyte A320M-H
İşlemci
Ryzen 5 1600
Bilgisayarımı yeni odaya taşıdığımdan beri bazı durumlar yaşıyorum. Başından kalkıp su almaya gidiyorum geldiğimde ise karşımda tamamıyla donmuş bir bilgisayar buluyorum ayrıca klayve ve farenin de ışıkları sönmüş vaziyette, oyun oynarken oyun kolunu çıkardığımda bir anda donuyor reset atmak dışında hiçbir şey yapılamıyor, kablosuz internet aygıtımın bağlantısı anlamsızca kesiliyor sanki bilgisayara hiç bağlı değilmiş gibi gücü kesiliyor ve haliye internet gittiği için bende tekrardan tak çıkar yapmak zorunda kalıyorum. Fakat tak çıkar yaptıktan sonra ise bilgisayar bir anda mavi ekran veriyor ve çöküyor, üstüne yeniden başlayamıyor bile sadece kasa çalışır vaziyette oluyor klavye mouse ve monitörün hiçbirinden bir tepki gelmiyor sonrasında ise tekrardan reset tuşuna basıyorum fakat artarda olacak şekilde kendilğinden kasaya seri bir şekilde güç gidip geliyor ışıklar yanıp sönüyordu en sonunda güç kaynağından şalteri indirdim. Biraz bekledim ve açtım şimdi ise buradayım. 10 dakika önce bu konuyu açmaya kalkışacaktım fakat anlamsızca tekrardan mavi ekran verdi. Bu anlamlandıramadığım olaylar silsilesini çözmeme yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı