R5 2600X sistem kapanmıyor

dertugrul

Hectopat
Makaleler
1
Yakın zamanda(3-4 gün) sisteme M.2 ekledim ve temiz kurulum yaptım ancak o günden beri sistem kapanmıyor. İster Windows üzerinden ister kasadaki Power tuşuna basmak işe yaramıyor, ekranda Windows'un standart kapanma ekranı çıkıyor monitöre birkaç saniyeliğine sinyal gelmiyor ardından kilit ekranına geri atıyor. Bu sırada fanlar vesaire tam çalışıyor. İşe yarayan tek yöntem CMD üzerinden shutdown -s -f -t 1 yazmak ancak bu da çok uğraştırıcı.

• Ryzen 5 2600X.
  • GTX 1660 Ti.
  • Corsair 1x16 RAM.
  • MSI B450M VDH Plus.
  • Kingston Fury regenade M.2 *eklediğim M.2

Sorun ve çözümü ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda(3-4 gün) sisteme M.2 ekledim ve temiz kurulum yaptım ancak o günden beri sistem kapanmıyor. İster Windows üzerinden ister kasadaki Power tuşuna basmak işe yaramıyor, ekranda Windows'un standart kapanma ekranı çıkıyor monitöre birkaç saniyeliğine sinyal gelmiyor ardından kilit ekranına geri atıyor. Bu sırada fanlar vesaire tam çalışıyor. İşe yarayan tek yöntem CMD üzerinden shutdown -s -f -t 1 yazmak ancak bu da çok uğraştırıcı.

• Ryzen 5 2600X.
  • GTX 1660 Ti.
  • Corsair 1x16 RAM.
  • MSI B450M VDH Plus.
  • Kingston Fury regenade M.2 *eklediğim M.2

Sorun ve çözümü ne?

Hangi işletim sistemini kurdunuz.

Driver problemi muhtemelen. Ekran kartı ve anakart driverlarını üretici sayfasından güncelle. Kurduğun windowslada alakalı bir durum.

Hangi işletim sistemini kurdunuz.

Windows 10 22h2.

Driver problemi muhtemelen. Ekran kartı ve anakart driverlarını üretici sayfasından güncelle. Kurduğun windowslada alakalı bir durum.

Ekran kartının driverını GeForce Experience üzerinden kurdum, oyunlarda veya gündelik kullanımda bir sorun yok.

Güncelleme: Sorunu saçma bir şekilde çözdüm, BIOS'tan RAID Mode'u kapatıp AHCI mode seçtim ardından sorun tamamen çözüldü.
Alakası neydi anlamadım anlatabilecek birisi varsa sevinirim.
Konu kapatılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı