R5 2600X sistemde oyunlar 2-3 dakika sonra 300 FPS'ten 100 FPS'e düşüyor

mirsc

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060
MSİ GAMİNG PLUS MAX
AMD RYZEN 5 2600X
16 GB
165HZ ASUS
Meslek
insan kaynakları
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
MSI Gaming Plus Max
İşlemci
R5 2600X
Oyunlarda başlarda 200 300 FPS alırken 2 3 dakika geçtikten sonra FPS'im 200 300'den 150 100 arası kalıyor ve kasıyor akıcı olmuyor. Bundan 1 hafta önce format attım bu konuyla sıkıntıya düştüm ben de formatla çözüm aradım. Fakat ilk format atıp sürücüleri kurduğumda FPS'im 200'ün altına düşmüyordu 250 200 arası dolaşıyordu. Kasma donma vs yaşamıyordum aradan 2 3 gün geçti ve FPS'im eskisi gibi olmaya başladı. Sebebi nedir acaba? Anlamadım gitti her yolu denedim bir çözüm bulamadım. League of Legends oynuyorum en düşük ayarlarda 140 130 FPS alıyorum ve akıcı değil kasıyor. Başlarda sıkıntı yok 2 3 dk geçtikten sonra acayip FPS düşüşü yaşıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Umarım anlatmışımdır. Eskisi gibi FPS'im yok önceden akıcı hiç düşük FPS almazdı sonradan böyle oldu bir anda düştü çözüm bulamadım :(

RTX 2060 Gigabyte.
MSI Gaming Plus Max anakart.
16 GB RAM.
AMD Ryzen 2600X işlemci.

Oyunlarda başlarda 200 300 FPS alırken 2 3 dakika geçtikten sonra FPS'im 200 300'den 150 100 arası kalıyor ve kasıyor akıcı olmuyor. Bundan 1 hafta önce format attım bu konuyla sıkıntıya düştüm ben de formatla çözüm aradım. Fakat ilk format atıp sürücüleri kurduğumda FPS'im 200'ün altına düşmüyordu 250 200 arası dolaşıyordu. Kasma donma vs yaşamıyordum aradan 2 3 gün geçti ve FPS'im eskisi gibi olmaya başladı. Sebebi nedir acaba? Anlamadım gitti her yolu denedim bir çözüm bulamadım. League of Legends oynuyorum en düşük ayarlarda 140 130 FPS alıyorum ve akıcı değil kasıyor. Başlarda sıkıntı yok 2 3 dk geçtikten sonra acayip FPS düşüşü yaşıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Umarım anlatmışımdır. Eskisi gibi FPS'im yok önceden akıcı hiç düşük FPS almazdı sonradan böyle oldu bir anda düştü çözüm bulamadım :(

RTX 2060 Gigabyte.
MSI Gaming Plus Max anakart.
16 GB RAM.
AMD Ryzen 2600X işlemci.
Hocam ekran kartı ve İşlemciniz darboğaz yapıyordur büyük ihtimal. O kart için işlemciniz bazı oyunlarda yetersiz kalıp darboğaz yapıyor.
Anlık ekran kartı kullanımı ve darboğaz olduğunda da FPS düşüşü normal bir şey.

Hocam ekran kartı ve işlemciniz darboğaz yapıyordur büyük ihtimal. O kart için işlemciniz bazı oyunlarda yetersiz kalıp darboğaz yapıyor.
Anlık ekran kartı kullanımı ve darboğaz olduğunda da FPS düşüşü normal bir şey.

Ama daha önce böyle bir şey yaşamadım. Kaç senedir kullanıyorum, 2 3 sene oldu ama macun hiç değiştirmedim ve sürdürmedim, yani o yüzden olabilir mi acaba? Termal macunu değiştirsem sorun çözülür mü sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Islemcin ısınyorsa olabilir hocam ama tam sisteme bakmak lazım.

Normalde hiç böyle bir şey yaşamadım ama son 1 2 senedir böyle. Format attım geçen hafta iformattan sonra güzeldi ve FPS düşmüyordu ama 1 2 gün sonra yeni eskisi gibi düşmeye başladı.

Geri
Yukarı