R5 2600X sisteme RAM yükseltme önerisi

attack1994

Decapat
Daha fazla  
Sistem bilgileri aşağıdaki gibidir. 3000 MHz olan RAM'lerim şu sıra bir sorun çıkarmaya başladı(hız arttırıp 5-15 FPS fazla verse yeter bazı oyunlarda) ufaktan ömrü de bitiyor gibi görünüyor, o sebeple hem yenilemek hem de üzerine biraz koyup daha hızlısını almak istiyorum. Bu RAM 2. el olarak ne kadar eder kazıklanmak istemiyorum. Bir de yeni alacağım RAM için link ile öneride bulunabilir iseniz sevinirim.

Sistem bilgileri:

Bence RAM değil de işlemcini yükselt.
Ram'ler arızalı sayılır 13 gb üzerine çıkınca görmüyormu ne yapıyorsa 10-16 fps'e düşüyorum100lerden

o sebeple Ram önerisi istedim

Bir de yazı buldum bunun hakkında buradaki SATA 5 ve 6 slotları ne oluyor biri açıklayabilir mi 2SSD 1 hard disk bağlı şu an PC'de onlarda problem mi olacak?

Bu PCI Express slotlarının hemen ortasında bir M.2 SSD yuvası bulunmakta. 22110 boyutuna kadar destek sunan bu M.2 SSD yuvasına PCI Express NVMe SSD takmanız mümkün. Yani 3 GB seviyelerini aşan yüksek performanslı SSD'lerinizi bu anakartta performans kaybı olmadan kullanmanız mümkün. Fakat bu yuvayı kullanırsanız SATA 5 ve 6 yuvalarını kullanamıyorsunuz.

Kaynak: Asus TUF B450M-Plus Gaming Anakart İncelemesi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı