R5 2600X ve GTX 1060 hangi Hackintosh sürümünü destekliyor?

koztrue

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran kartı
MSI GAMING X GTX 1060 6GB
Anakart
ASUS TUF GAMING A520M-PLUS
İşlemci
R5 2600X
Merhaba arkadaşlar, merakımdan sistemime macOS kurmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla ekran kartım yüzünden eski sürümleri kurabiliyorum sadece. Ekteki sisteme hangi macOS sürümü kurulabilir, bunun için rehber var mı? Şimdiden teşekkürler.

USB hazirlama rehberi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurun hazirlayin kurun.

Bunun için rehber var mı peki? Hayatımda hiç Hackintosh kurulumu yapmadım.
Buradan High Sierra imajını indirin, BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Yazdırma işlemi bitince yeni oluşan bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve işlemcinize uygun configin adını config.plist yapın. Sonrasında rehberdeki BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.

Buradan High Sierra imajını indirin, BalenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Yazdırma işlemi bitince yeni oluşan bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve işlemcinize uygun configin adını config.plist yapın. Sonrasında rehberdeki BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.
Sağ olun hocam. Birde bu hackintosh terimlerinin olduğu bir yazı var mı (bloglarda kext mext bir şeyler duymuştum)? Merak ediyorum neyin ne olduğunu :)

SSDT ve Kext için bunlara bakabilirsiniz.

SSDT ve Kext için bunlara bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim. İyi geceler.

Geri
Yukarı