R5 2600X ve GTX 1660S sistemde geçikme hissiyatı

kantarciselo03

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Para biriktirerek toplamış olduğum sistem aşağıda yer almaktadır. Bu sistemde beni rahatsız eden bir durum var.

Oyunlarda sanki görüntüde bir nebze gecikme var gibi hissediyorum. Örneğin World of Tanks oyununda amx 13 90 tankı Full açık hızlı gitmesi gerekiyor ama bana yavaş gibi geliyor, rakip oyuncudaki aynı tank benden daha seri hareket ediyor. Umarım sorunumu tam olarak ifade edebildim.

Sistem bileşenleri;

Anakart: Gigabyte aurus m.
İşlemci: Ryzen 5 2600X.
İşlemci soğutucu: Cooler Master Liquid 120.
RAM: Adata XPG Gammix 3000 MHz 16 GB.
Ekran kartı: Galax 1660S.
PSU: Aerocool Cylon 500 Watt.
Kasa: Fark Guardian.
Monitör: Rampage 27" 1 ms 165Hz Curved.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Para biriktirerek toplamış olduğum sistem aşağıda yer almaktadır. Bu sistemde beni rahatsız eden bir durum var.

Oyunlarda sanki görüntüde bir nebze gecikme var gibi hissediyorum. Örneğin World of Tanks oyununda amx 13 90 tankı Full açık hızlı gitmesi gerekiyor ama bana yavaş gibi geliyor, rakip oyuncudaki aynı tank benden daha seri hareket ediyor. Umarım sorunumu tam olarak ifade edebildim.

Sistem bileşenleri;

Monitör yüzünden olma ihtimali var mı?

Merhaba arkadaşlar,

Sistem bileşenleri;

Monitörden kaynaklanabilir.

MSI Afterburner gibi FPS işlemci çekirdek kullanımı ekran kartı soğuma derecesini görerek işlemciden mi yoksa monitörden mi olduğunu anlamanız gerekiyor eğer işlemci çekirdekleri ekran kartı tarafından sürekli Zor'a sokuluyorsa darboğaz yapabilir ve gecikme hissiyatını bu şekilde de verebilir.

Monitörden olabilir demişsiniz ama monitörün 1ms tepkime süresi var. Sorunu yalnız WoT oyununda mı yaşıyorsun, tam anlamadım?

Monitörden olabilir demişsiniz ama monitörün 1ms tepkime süresi var. Sorunu yalnız WoT oyununda mı yaşıyorsun, tam anlamadım?

Evet diğer oyunlarda problem yaşamıyorum
MSI Afterburner gibi FPS işlemci çekirdek kullanımı ekran kartı soğuma derecesini görerek işlemciden mi yoksa monitörden mi olduğunu anlamanız gerekiyor eğer işlemci çekirdekleri ekran kartı tarafından sürekli Zor'a sokuluyorsa darboğaz yapabilir ve gecikme hissiyatını bu şekilde de verebilir.

Sıcaklık değerlerini kontrol ediyorum maksimum 70'e çıkıyor ekran kartı ise hakeza aynı dereceye yakın
Monitörden kaynaklanabilir.
Neden ?
Monitöründen kaynaklanıyor olabilir. Monitör çok kaliteli değil.

Sen gerçekten ciddi misin kaliteli olmadığı konusunda
Monitör yüzünden olma ihtimali var mı?

Bilmiyordum ki monitörüm kalitesiz değil

Evet diğer oyunlarda problem yaşamıyorum

Sıcaklık değerlerini kontrol ediyorum maksimum 70'e çıkıyor ekran kartı ise hakeza aynı dereceye yakın

Neden ?
Oyunu kurduktan sonra parça değişimi yaptınız mı? En basitinden silip yüklemeyi deneyebilirsiniz. Oyunu tam bilmediğimden, tanklarda yükseltme var mı bilmiyorum. Rakibiniz tankına hız yükseltmesi kasmış olabilir. Dediğim gibi oyunu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı