R5 2600X ve RTX 2070 sistem toplama

Zotac olarak ben 3500 civarında buldum ama kıyaslama yapamadığım için Ventus olarak bakınıyorum.
marka önemli değil zotac'ta olabilir.
Kasa kesinlikle değişmeli, Sharkoon TG4 Kırmızı USB3.0 4XLed Fan ATX Gaming Kasa | ITOPYA
Bu kasa ve PSU olarak
Bunu seçmelisiniz Anakart biraz pahalı gibi geldi ben olsam uygun B450 anakart alırdım Sırf ışığı var diye 250-300 TL fazla vermezdim.

Bence bu ekran kartını almalısınız gayet güzel fiyatı var.
Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim Listemi Buna Göre Değiştirdim

Sizin bulduğunuz ürünler ile kıyaslama yapılabilir. Her ne kadar dikkat ettiysem de pek zamanım olmadığı için fiyat araştırması daha detaylı yapılabilir. Kasa, tavsiye edildiği için onu ekledim, güç kaynağı da yine Sharkoon olarak belirtilmiş üzerine araştırma yapılabilir ki bende Sharkoon başka bir 750W modelini kullanıyorum.
Ryzen 5 2600X = 1384 TL
Gigabyte B450 Aorus Elite = 707 TL
CORSAIR Vengeance LPX Siyah (2x8GB) 3000Mhz = 532 TL
Zotac GeForce RTX2070 Gaming = 3539 TL
Sharkoon TG4 Red Led Fan 750W 80+ Bronze = 772 TL
Toplam = 6934 TL

2600X ile biraz düşük FPS alabilirsiniz bu riske girmek istemiyorsanız 9600K alınabilir tabi biraz pahalı tuzlu bir işlemci.

Sizin bulduğunuz ürünler ile kıyaslama yapılabilir. Her ne kadar dikkat ettiysem de pek zamanım olmadığı için fiyat araştırması daha detaylı yapılabilir. Kasa, tavsiye edildiği için onu ekledim, güç kaynağı da yine Sharkoon olarak belirtilmiş üzerine araştırma yapılabilir ki bende Sharkoon başka bir 750W modelini kullanıyorum.
Ryzen 5 2600X = 1384 TL
Toplam = 6934 TL
Mantıklı bir sistem.

2600X ile biraz düşük FPS alabilirsiniz bu riske girmek istemiyorsanız 9600K alınabilir tabi biraz pahalı tuzlu bir işlemci.
Düşük FPS derken neye göre dedin? Eğer Dual Channel RAM kullanılırsa ve Overlock yapılırsa Gayet güzel FPS verir, Ayrıca 9600k'nın yanına Sıvı soğutma gerekli fiyat 2500 TL'yi geçer.
Orta sınıf bir PSU alınabilir.
Tekra Market Güvenilir midir ekran kartı 3500tlye buldum ama güvenilirliğinden emin değilim.
Ben pek tavsiye etmem alışveriş yapan çok ama Trendyol'da hazır uygun fiyatlıyken alın derim.

ilerleyen zamanlarda işlemciyi satıp yeni nesil Ryzen almayı düşünüyorum.
Ryzen 5 2600X = 1384 TL
Toplam = 6934 TL
çok güzel bir sistem olmuş teşekkür ederim sadece sinerji adlı siteyi ilk defa duydum güvenilir midir?

Paylaşılan kasa ve PSU kombin fiyatları benim paylaştığıma denk geliyor ki paylaşımı yapılan PSU lar 600W bence mantıklı bir seçim. Kasa konusunda yorum bakmadım tavsiye edildiği için onun üzerinden araştırma yaptım.
Bu arada Teknobiyotik de işlemci biraz fiyat farkı ve muhtemelen kargo bedeli ile seçim yapılırsa oyun hediyesi varmış.
ilerleyen zamanlarda işlemciyi satıp yeni nesil Ryzen almayı düşünüyorum.

çok güzel bir sistem olmuş teşekkür ederim sadece sinerji adlı siteyi ilk defa duydum güvenilir midir?
Forumda belli başlı firmalardandır. Ben kendim alışveriş yapma şansı bulamadım fakat 3 tane başlık açsanız illaki adı geçer.

Paylaşılan kasa ve PSU kombin fiyatları benim paylaştığıma denk geliyor ki paylaşımı yapılan PSU lar 600W bence mantıklı bir seçim. Kasa konusunda yorum bakmadım tavsiye edildiği için onun üzerinden araştırma yaptım.
Bu arada Teknobiyotik de işlemci biraz fiyat farkı ve muhtemelen kargo bedeli ile seçim yapılırsa oyun hediyesi varmış.

Forumda belli başlı firmalardandır. Ben kendim alışveriş yapma şansı bulamadım fakat 3 tane başlık açsanız illaki adı geçer.
Herşey için çok teşekkür ederim yüksek ihtimalle sizin verdiğiniz linklerden alacağım yada sinerjinin kendi mağzası varmış oradan alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı