R5 2700X ve RX 590 Videolarda ani donma

baran39

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben güzel idael bir bilgisayar topladım. Bundan 2 ay önce falan galiba. Sorunum abartılı olmadığından dolayı uzatmadan anlatayım. Şimdi arkadaşlar bilgisayarımda hiçbir sorun yok ama uzun süre çalıştı diyelim bilgisayar ve video izliyorsunuz, video izlerken video büyütüyorsunuz ve o büyütme esnasında anlık 1 salise 2 salise civarı donma oluyor video da ama video devam ediyor ve normal şekilde izliyorsunuz. Video bitti küçültmeniz lazım ve o küçültme esnasında da 1-2 salise donma yapıp sonrada yine düzeliyor. Bu sorun neden oluyor bilmiyorum. Tarayıcıdan kaynaklı bir şey değil. Mesela LOL oynuyorum. Oynarken arkada Spotify uygulamasından şarkı dinliyorum. Şarkı dinlerken klavyemden şarkı değiştirme tuşuna basıyorum. Bastıktan sonra sol yukarda şarkı değişme çıktığında yine 1-2 salise donma yapıyor ve düzeliyor kaybolduğunda da 1-2 salise donma yapıp düzeliyor. Aşırı saçma neden kaynaklandığını bilmiyorum. Vatan'dan topladım kasayı bütün bileşenler her şey oradan. Gittim sordum adamlara ve adamlar RAM'dan kaynaklı olabilir RAM'lari silin tekrar takın dedi ya da başka bir şeyden veya Windows işletimcisinden kaynaklıdır dedi. Getirip test etmemiz lazım dedi ve bekleme süresi 25 gün civarı. Ben 25 gün beklemek istemiyorum. Sorun çözülebilir gibi duruyor. Adam Windows'u tekrar kurun bir deneyin ya da forum sitesine yazın elbet cevap veren olur dedi beklememek yerine bende Technopat sitesine konu açmak istedim. Belki bu sorunu yaşayan ve çözen vardır diye. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

Bilgisayarmın özellikleri:
Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING
İşlemci: AMD Ryzen 5 2700X
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX590 8 GB 256Bit
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz
SSD: Corsair 480GB MP510
Harddisk: Seagate 3, 5 1TB Barracuda

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Windows unuz original değil galiba kendi sitesinden indirip 20 tl ye oem key alabilirsiniz ve hala devam ediyorsa tek ram slotu kullanıyorsan diğer ram slotuna tak düzelme ihtimali var.
Windows'un orijinal olup olmadığını nereden anladınız?

AMD Ekran kartları birçok sorun barındırıyor. 1 saat önce Rx 590 ekran kartımı kutusuna koyup eski ekran kartımı taktım. Vatan şubeleri açıldığı an servise verip iade talep edeceğim. Size de aynısını öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı