R5 2600 RX 590 ani kapanma sorunu

ahriman

Decapat
Herkese öncelikle merhabalar, kendi topladığım bilgisayarda son 2-3 haftadır çözümünü bulamadığım bir sorunla karşı karşıyayım. Belki sizlerin bana faydası dokunur diye bu konuyu açıyorum.

Bilgisayarımın donanımlarını yazmakla başlıyayım: Ryzen 5 2600, MSI B450M, sabrent M.2 SSD, RX 590, Corsair 2x8GB RAM.

Oyun oynarken (Destiny, Overwatch) oyun aniden kapanıyor. Bazen crash hatası veriyor bazen vermiyor. Bundan önceki ekran kartım GTX 1050 Ti idi. O ekran kartındayken de oluyordu bu problemler. Sürücüleri güncelledim vs yine işe yaramıyınca herhalde donanımsal arza vardır deyip ekran kartını değiştirdim. Şu an kullandığım ekran kartında da aynı sorunu yaşıyorum. En güncel driver yüklü olmasına rağmen oyun aniden kapanıyor. Hatta format attım belki düzelir diye ama bir işe yaramadı. Yakın zamanda değiştirdiğim tek donanım parçası taktığım M.2 SSD. Normal kullanımda oyun açık değilken vs. hiçbir sıkıntı yok. Ama oyuna girince aniden kapanıyor.

Bu sorunumu çözmeye yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Aerocool cylon 500w. Güçten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü daha gtx 1050ti ile de çalıştırdım yine aynı hatayı alıyordum ki bu kasayı almadan önce 1050ti 'ı 300w'lık psu ile sıkıntısız çalıştırabiliyordum.

Sistem yük altına girdiğinde PSU gerekli gücü bileşenlere veremiyor olabilir. 300W PSU ile sorun yaşamadığınızı belirtmişsiniz. Sorunu başka yerde aramaya gerek yok. Garantiye gönderin.

evet 512 lik m2 ssd aldım. Az önce m2 ssdyi söküp başka bir hdd ile windows yükleyip test ettim. evet yine kapandı. Dediğiniz gibi psu kaynaklı gibi görünüyor. Servise göndereceğim teşekkür ederim.
Bugün itibariyle psu 'da değiştirdim. Ekran kartını da rx 580'e çevirdim. Sorun hala devam ediyor. Başka neden olabilir sizce?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı