R5 3400G APU sistem toplama

Bütçe
5350

Mustafa M****

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba. AMD Ryzen 5 3400G - Gigabyte GA-A520M S2H AM4 DDR4 anakart - 2 adet 8 GB Corsair Vengeance LPX CMK8gx4m1E3200C16 RAM - Aerocool 400W 80 Plus güç kaynağı ile şu anki kasam ve kule soğutucumu birleştirerek sistem kurmak istiyorum. Anakartın uyumluluk listesinde işlemcinin adı yok ama yakın işlemciler var bu anakart sıkıntı çıkarır mı kule soğutucum piyasanın en ucuzu 3400G'yi tray olarak alacağım stock fan olmayacak olabildiğince 5000TL'yi geçmemeye çalışıyorum. Sizce burada bir eksik veya uyumsuzluk var mı? Soğutmada sıkıntı olur mu ve bu sistem oyunlarda nasıl bir performans verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU olarak 750 Tİ gücünde bir grafik birimine sahip. AAA oyunlarda sıkıntı yaşarsınız ancak LoL,CS:GO, Valorant tarzı düşük sistem isteyen oyunları rahat şekilde oynarsınız. Bütçenizi artırabilirseniz 4650 ya da 5600G'li sistemler de bakabiliriz.

GPU olarak 750 Ti gücünde bir grafik birimine sahip. AAA oyunlarda sıkıntı yaşarsınız ancak LoL, CS:GO, Valorant tarzı düşük sistem isteyen oyunları rahat şekilde oynarsınız. Bütçenizi artırabilirseniz 4650 ya da 5600G'li sistemler de bakabiliriz.

Hocam bütçe çok sıkıntılı AAA oyunları ynamam zaten sevmiyorum orada sıkıntı yok ben daha çok Valorant CS ETS 2 fs 19 Bus Simulator gibi oyunlar oynayacağım bunlarda sıkıntı yaşamazsam benim için sorun yok fazla kalite takıntımda yok 1080p düşük ayrlarda 55 60 FPS versin yeter

Hocalarım bu sistem sorun çıkartımı? PSU yeterli mi? bir de vatanın sitesine anakartta X1 VGA yazıyor ama görsellerde yok direkt bir ucu VGA bir ucu HDMI kablo alacağım görüntüde sıkıntı çıkarır mı?

Bir de en önemlisi anakart ile işlemci uyumunda sorun çıkar mı?

Son düzenleme:
Bir de en önemlisi anakart ile işlemci uyumunda sorun çıkar mı?

200W PSU bile rahatlıkla yetiyor. APU işlemcilerin güç tüketimleri yüksek değil.
Anakartın uyum sorunu çıkarmaz.
VGA ve HDMI kablosu hakkında kesin olarak yorum yapamam. Deneyip gormekten başka şansınız yok.
Ayrıca tray işlemci alıyorsunuz ve ekstra soğutucu alman gerekiyor. Satıcı güven vermedi bu arada.

200W PSU bile rahatlıkla yetiyor. APU işlemcilerin güç tüketimleri yüksek değil.
Anakartın uyum sorunu çıkarmaz.
VGA ve HDMI kablosu hakkında kesin olarak yorum yapamam. Deneyip gormekten başka şansınız yok.
Ayrıca tray işlemci alıyorsunuz ve ekstra soğutucu alman gerekiyor. Satıcı güven vermedi bu arada.

Soğutucu sorun değil şu an kullandığım bilgisayarımda biraz ucuz kule soğutucu var ama satıcıya neden güvenemediniz anlamadım.

Soğutucu sorun değil şu an kullandığım bilgisayarımda biraz ucuz kule soğutucu var ama satıcıya neden güvenemediniz anlamadım.

Geri
Yukarı