R5 3400G görüntü sorunu

CheyLoaN

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, yeni sistem topladım. Pek çok kez sistem toplamış olmama rağmen hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. CPU fan dönüyor, Power LED yanıyor, restart atmıyor, görüntü gelmiyor.

Sistem:
Ryzen 3400G.
ASRock Fatal1TY ITX AM4 (BIOS güncel sipariş edildi. Kutuda "Ryzen 3000 ready" ibaresi var)
Corsair 2x8GB CMK8GX4m1D3000c16 (yorumlarda Ryzen sistemimde çalıştı denilmiş)

Denemelerim:
Uzay kurulumda denedim.
RAM'leri dönüşümlu denedim.
HDMI ve dısplay denedim.
Güç bağlantılarını tekrar tekrar çıkar tak denedim.
RAM'lerin oturduğuna eminim iki çıt sesi.
2-3 Dk sistemin açılmasını bekledim.
SSD'leri çıkarıp denedim.
Ses SATA USB ne varsa söktum denedim.
CMOS temizledim.

Merhaba, yeni sistem topladım. Pek çok kez sistem toplamış olmama rağmen hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. CPU fan dönüyor, Power LED yanıyor, restart atmıyor, görüntü gelmiyor.

Sistem:
Ryzen 3400G.
ASRock Fatal1TY ITX AM4 (BIOS güncel sipariş edildi. Kutuda "Ryzen 3000 ready" ibaresi var)
Corsair 2x8GB CMK8GX4m1D3000c16 (yorumlarda Ryzen sistemimde çalıştı denilmiş)

Denemelerim:
Uzay kurulumda denedim.
RAM'leri dönüşümlu denedim.
HDMI ve dısplay denedim.
Güç bağlantılarını tekrar tekrar çıkar tak denedim.
RAM'lerin oturduğuna eminim iki çıt sesi.
2-3 Dk sistemin açılmasını bekledim.
SSD'leri çıkarıp denedim.
Ses SATA USB ne varsa söktum denedim.
CMOS temizledim.
Bellekleri dönüşümlü denedim ibaresi tek tek denemek oluyor demi?

İşlemci için 4pin güç kablosu var. Anakartta 8pinlik yer var. 105w lar için 8 pin güç gerekli diyorlar. 65w için 4pin yeterli diyorlar. Hem yerli hem yabancı kaynaklar.
Anakartın tüm slotlarını beslemez iseniz sistem açılmayacaktır. Sizin dediğiniz yeni X570 ve Z390 anakartlar da genellikle 8+4 veya 8+8 CPU besleme hattı olur, fakat sizin anakartınız tek 8 pin eğer 8 pin bir "CPU" ibaresi yazılı bir kablo takmaz iseniz sistem açılmaz. Galiba PSU eski.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı