R5 3400G sistem kapandı ve oyunlar donuyor

Daha fazla  
Film izlerken bilgisayarım aniden kapandı ve yeniden kendini başlattı ilk önce hata verdi, sonra tekrar yeniden başlayınca bilgisayar açıldı fakat oyuna girdiğimde dona dona oynayabiliyordum. FPS çok dipleri gördü bilgisayar açılıp kapandıktan sonra oldu, daha önceden böyle değildi oyunları güzel rahat oynayabiliyordum.
AMD R5 3400G APU sistemine sahibim. 8 GB HyperX 3200 MHz RAM vardı ve ben geçen 1 tane daha RAM aldım o da aynı özelliklere sahip farklı marka ondan olduğunu zannetmiyorum ama ek bilgi bu yeni RAM'den sonra oldu ilk başlarda her şey yolunda idi.

Sistemden donanım söküp takarken mutlaka statik elektrik boşaltın. Yani sistemi kapatın, kasaya gelen gücü kesmek için PSU fişini çekin yada PSU üzerinde açma kapama tuşu varsa o tuştan kapatın. Daha sonra sistemi başlattığınız Power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşaltma işlemini gerçekleştirin. Bu işlemden sonra donanım sökün ve takın.

Siz önlem olarak bu işlemi gerçekleştirip bellekleri sök tak yapın. Ayrıca ilk bellek takılı iken Bios üzerinde bellek ile ilgili her hangi bir ayar yaptıysanız ve ikinci bellek takıldıktan sonra bios üzerinde herhangi bir kontrol yapmadıysanız bunu da kontrol edin. XMP vs vs gibi.

Geri
Yukarı