R5 3400G sisteme RTX 3050 alınır mı?

AnilMirza

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Elimde hazırda olan;
Ryzen 5 3400G.
Colorfull A320M-K Pro.
8x2 3200 MHz.
NZXT 750W.
Sistemi 2-3 senedir kullanıyorum ara ara yükseltmeler yaptım en son PSU da aldıktan sonra sıra ekran kartına geldi.
İlk başlarda ikinci el 1660S düşünüyordum fakat ikinci ele pek güvenemedim sıfır almaya karar verdim. Sıfır olarak da baktığımda RTX 3050 ile aynı fiyatta olduğunu fark ettim ve 3050 almaya karar verdim. Sizce bu sistemde bir sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,
Elimde hazırda olan;
Ryzen 5 3400G.
Colorfull A320M-K Pro.
8x2 3200 MHz.
NZXT 750W.
Sistemi 2-3 senedir kullanıyorum ara ara yükseltmeler yaptım en son PSU da aldıktan sonra sıra ekran kartına geldi.
İlk başlarda ikinci el 1660S düşünüyordum fakat ikinci ele pek güvenemedim sıfır almaya karar verdim. Sıfır olarak da baktığımda RTX 3050 ile aynı fiyatta olduğunu fark ettim ve 3050 almaya karar verdim. Sizce bu sistemde bir sıkıntı çıkarır mı?

Bence alınır fakat biraz işlemciyi de yükseltmek isteyebilirsiniz bütçeniz ne kadar acaba?

Bütçem şu anda çok sınırlı stajyerim 5K maaş alıyorum ekran kartını taksitli alacağım. İşlemci önerinizi alabilirim ileride düşünülebilir.

Ben dün 4060 Ti sipariş verdim peşin fiyatına 6 taksit şeklinde size de önerebilirim işlemciyi de o şekilde alabilirsiniz fakat bu durumda paranız elinize geçmeden taksitlere gidebilir :)

Ben dün 4060 Ti sipariş verdim peşin fiyatına 6 taksit şeklinde size de önerebilirim işlemciyi de o şekilde alabilirsiniz fakat bu durumda paranız elinize geçmeden taksitlere gidebilir :)

Günümüz şartlarında aylık 5K alıp üstüne bir de ekran kartı taksidi ile geçinmek biraz zor. Bir paket sigara bile 50TL olmuş 1 paketten ayda 1.5k para yapıyor yani. Bu durumda işlemciyi ister istemez ileriki aylara bırakmam lazım.

Geri
Yukarı