R5 3500 sistemden gelen cızırtı sesi

berresayrum

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, yaklaşık bir hafta önce Teknobiyotik'den aldığım bilgisayarın yakın zamanda ön fanlarının olduğu kısımdan dikkat edilmedikçe duyulmayan ufak bir cızırtı sesi geldiğini fark ettim. İlk aklıma gelen tabi ki fana herhangi bir kablonun değip değmediğini kontrol etmek oldu, değen herhangi bir şey göremedim. Sürekli devam eden bir ses değil aralıklarla oluyor. Bu cızırtının nedeni ne olabilir sizce? Fanın ışıklandırmasından geliyor olabilir diye düşünüyorum çünkü ampul cızırdamasına da benzer bir hali var, yine de sizlere sormak daha iyi olur diye düşündüm. Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Sorunu belirtmeye yardımcı olması açısından soracak olan olur ise aldığım pc bu: AMD Ryzen 5 3500 3.6GHz, GTX1650 Super 4GB, 8GB Ram, 1TB HDD Oyuncu Bilgisayarı - Ekran Kartlı Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - Bilgisayar | Teknobiyotik

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, video atmanız daha iyi olur.

Sesin geldiği yeri, kasanın içini.

Kapaklarını açtığımda sesin geldiği yeri net olarak fark ettim arkadaşlar hdd imiş. Bu bir sorun mudur çözülmesi gereken yoksa normal bir şey mi? İlerleyen zamanlarda ssd takmayı düşünüyordum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı