R5 3500 ve GTX 1660S ile düşük FPS

SheadNice

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ilk konum, hatalarım olursa kusuruma bakmayın. Ben Ryzen 3500, 16 GB RAM ve GTX 1660 Super'e sahibim fakat oyun performansı hiç memnun etmiyor. Sorun ne olabilir? FPS droplar çok fazla. YouTube'daki benchmark videoları gibi bir performans almıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

Neredeyse her oyunda durum aynı BIOS güncelle misini yeni yapmıştım RAM'ler 3000MHz'da işlemci Turbo modunu tam bilmiyorum güç seçenekleri yüksek performans diyorsan oda tamam.

CS:GO yükledim FPS değerleri berbat 250FPS alıyorum.
FullHD bütün ayarlar yüksekte 250 den yukarı çıkmıyorsa normal gibime geliyor. Gelip test etmek ayrı birde buradan yazmak ayrı.

Grafik ayarlarından doku filtreleme modunu ve onun gibilerini 2X e kadar düşür yüksek ayarlarda bile yağ gibi akar.
Neredeyse her oyunda durum aynı BIOS güncelle misini yeni yapmıştım RAM'ler 3000MHz'da işlemci Turbo modunu tam bilmiyorum güç seçenekleri yüksek performans diyorsan oda tamam.

CS:GO yükledim FPS değerleri berbat 250FPS alıyorum.

Berbat mı sen iyi misin acaba o FPS'leri alamayanlar var ayıp ayıp.

Full HD bütün ayarlar yüksekte 250'den yukarı çıkmıyorsa normal gibime geliyor. Gelip test etmek ayrı bir de buradan yazmak ayrı.

Her şey en düşükte 250 alıyorum.
Grafik ayarlarından doku filtreleme modunu ve onun gibilerini 2X e kadar düşür yüksek ayarlarda bile yağ gibi akar.

Berbat mı sen iyi misin acaba o FPS'leri alamayanlar var ayıp ayıp.

İyiyim tabii ki de sistemim için berbat o değerler genel olarak yazmadım. :D
Artık umudum tükendi arkadaşlar sistem şu an 90-120FPS alıyor Valorant'ta...

Son düzenleme:
Her şey en düşükte 250 alıyorum.

İyiyim tabii ki de sistemim için berbat o değerler genel olarak yazmadım. :D
Artık umudum tükendi arkadaşlar sistem şu an 90-120FPS alıyor Valorant'ta...

Burada son günlerim benim :) Son yazılarım bunlar.

MSI Afterburner indirip oyundayken işlemci ve ekran kartı kullanım oranlarına bir bakar mısın? Kullanım oranları zaten düşük veya normal değil ise ortada garip bir sıkıntı var demektir. Daha önce yazdım birine ama hatırlamıyorum ne zaman yazdım. Kuzenim Amerika'dan Ryzen serisinin ilk çıktığı zaman R5 getirmişti. İlk taktık çalışmadı. BIOS pilini çıkartıyoruz tanıyordu işlemciyi. Sonra anakartı güncelledik Çalıştı. Ama bütün oyunlarda gerektiğinden az FPS alıyordu. Sonra sorun çözüldü mü bilmiyorum. Satacağım uğraşamam vs diyordu. Onun için bende AMD değil Intel tarafından bir şeyler bakacağım belki kararım değişmez ise.

Burada son günlerim benim :) son yazılarım bunlar.

MSI Afterburner indirip oyundayken işlemci ve ekran kartı kullanım oranlarına bir bakar mısın? Kullanım oranları zaten düşük veya normal değil ise ortada garip bir sıkıntı var demektir. Daha önce yazdım birine ama hatırlamıyorum ne zaman yazdım. Kuzenim Amerika'dan Ryzen serisinin ilk çıktığı zaman R5 getirmişti. İlk taktık çalışmadı. BIOS pilini çıkartıyoruz tanıyordu işlemciyi. Sonra anakartı güncelledik çalıştı. Ama bütün oyunlarda gerektiğinden az FPS alıyordu. Sonra sorun çözüldü mü bilmiyorum. Satacağım uğraşamam vs diyordu. Onun için bende AMD değil Intel tarafından bir şeyler bakacağım belki kararım değişmez ise.

Günaydın neden son yazılarınız forumumu bırakacaksınız?
Tamamdır bakacağım.
Burada son günlerim benim :) Son yazılarım bunlar.

MSI Afterburner indirip oyundayken işlemci ve ekran kartı kullanım oranlarına bir bakar mısın? Kullanım oranları zaten düşük veya normal değil ise ortada garip bir sıkıntı var demektir. Daha önce yazdım birine ama hatırlamıyorum ne zaman yazdım. Kuzenim Amerika'dan Ryzen serisinin ilk çıktığı zaman R5 getirmişti. İlk taktık çalışmadı. BIOS pilini çıkartıyoruz tanıyordu işlemciyi. Sonra anakartı güncelledik Çalıştı. Ama bütün oyunlarda gerektiğinden az FPS alıyordu. Sonra sorun çözüldü mü bilmiyorum. Satacağım uğraşamam vs diyordu. Onun için bende AMD değil Intel tarafından bir şeyler bakacağım belki kararım değişmez ise.
resim_2021-11-17_114333.png

Son düzenleme:
Günaydın neden son yazılarınız forumumu bırakacaksınız?
Tamamdır bakacağım.

Eki Görüntüle 1217328
Aslında bi tık normal gibi gözüküyor değerler ama fps düşük biraz evet. Forumu bırakmamın sebebi ise Saçma insanlar var bu hayatta. Bu Formda da cabası. İnsanlar ota b.ka hakaret eder olmuş. Hemen bi aşşağılama , Kötüleme vs vs. Kıyaslama yapıyoruz kendi yorumumuzu katıyoruz. Kullanıcı deneyimimizi katıyoruz adam gelip diyorki , Hatta yazışma örneğini yazıyım buraya. 2 tane maus göstermis indirimde diye. Rival 3 ve rival 3 wireless. Ben rival 3 ve rival 110 kullandım yıllarca. Bu mauslar ile alakalı yorumumu yazdım. En son olarak Logitech'e geçtiğimi yazdım. Gelip bana bu mausları logitech ile kıyaslaman gülünç vs yazmış. Gelde dellenme. Ürünler sayısız kere servise gitti her defasında 0 olarak elime ulaştı. En son dayanamadım Rival 3'ü sattım kendime logitech g102 lightsync olanını aldım. Bu maus o yukardaki mauslardan çok daha iyi deneyim yaşattı dedim. Gelmiş bana yok onun sensör kalitesi yok bimnemne. Kağıtta yazılanı okumayla olmuyor dedim. Hakketen de öyle. Kağıttaki yazılanlara bakarak millet alıyor. Önermeyle vs olmuyor. Biri detaylı bir şekilde deneyimleyip önerse eyvallah. Ben o mauslarda FPS oyunlarında inanılmaz sorun çekiyordum. Çok kıl bir problem ama ayrıntıyı seven insanlar için bu mağlesef sorun. Logitech bana ne gecikme konusunda sorun yaptı, Ne kasa kalitesi konusunda sorun yaptı, Ne Sensör konusunda üzdü. Tepkimesi çok iyi takılma yok sorunsuz şekilde neredeyse 1 yılımı geçirdim. O yukarıda yazılan Steelseries mauslarında her 1-2 ayda bir sorun yaşıyordum. Siz düşünün. Demek istediğim o mausları almayın logitech marka birşey alın daha iyi demekti. Mesajım buydu ama yanlış anlaşılıyor ve diretiliyor. Adam bana hangi testleri yaptın da bu maus'da sorun var diyorsun diyor :D Elinde internet var. Ara bak kim hangi sorunu yaşamış. Zamanında deli gibi CS:GO oynayan bir grubun oyuncusuna bu söz söyleniyor. Hangi testi yapmışmış mış.
Bir tanesini yazayım. Hani maus'u bir yöne düşmana doğru hareket ettirdiğinizde o crosshair adamin üstünde olması gerekiyor ya. Maus o komutu düzgün almıyor ve cross tam olarak adama doğru değil. başka yönlere doğru yöneliyor. Buda FPS oyunları gibi oyunlarda 1 piksel yana kaydığında sizin için sorun oluyor. Bunun ingilizce terimi var. Çok bilmiş arkadaş bakar o probleme neyden kaynaklanıyormuş.

Son düzenleme:
Aslında bir tık normal gibi gözüküyor değerler ama FPS düşük biraz evet. Forumu bırakmamın sebebi ise saçma insanlar var bu hayatta. Bu formda da cabası. İnsanlar ota b. Ka hakaret eder olmuş. Hemen bir aşağılama, kötüleme vs vs. kıyaslama yapıyoruz kendi yorumumuzu katıyoruz. Kullanıcı deneyimimizi katıyoruz adam gelip diyor ki, hatta yazışma örneğini yazayım buraya. 2 tane fare göstermis indirimde diye. Rival 3 ve Rival 3 Wireless. Ben Rival 3 ve Rival 110 kullandım yıllarca. Bu mauslar ile alakalı yorumumu yazdım. En son olarak Logitech'e geçtiğimi yazdım. Gelip bana bu mausları Logitech ile kıyaslaman gülünç vs yazmış. Gelde dellenme. Ürünler sayısız kere servise gitti her defasında 0 olarak elime ulaştı. En son dayanamadım Rival 3'ü sattım kendime Logitech G102 Lightsync olanını aldım. Bu fare o yukarıdaki mauslardan çok daha iyi deneyim yaşattı dedim. Gelmiş bana yok onun sensör kalitesi yok bimnemne. Kağıtta yazılanı okumayla olmuyor dedim. Hakikaten de öyle. Kağıttaki yazılanlara bakarak millet alıyor. Önermeyle vs olmuyor. Biri detaylı bir şekilde deneyimleyip önerse eyvallah. Ben o mauslarda FPS oyunlarında inanılmaz sorun çekiyordum. Çok kıl bir problem ama ayrıntıyı seven insanlar için bu maalesef sorun. Logitech bana ne gecikme konusunda sorun yaptı, ne kasa kalitesi konusunda sorun yaptı, ne sensör konusunda üzdü. Tepkimesi çok iyi takılma yok sorunsuz şekilde neredeyse 1 yılımı geçirdim. O yukarıda yazılan SteelSeries mauslarında her 1-2 ayda bir sorun yaşıyordum. Siz düşünün. Demek istediğim o mausları almayın Logitech marka bir şey alın daha iyi demekti. Mesajım buydu ama yanlış anlaşılıyor ve diretiliyor. Adam bana hangi testleri yaptın da bu Fare'da sorun var diyorsun diyor :D elinde internet var. Ara bak kim hangi sorunu yaşamış. Zamanında deli gibi CS:GO oynayan bir grubun oyuncusuna bu söz söyleniyor. Hangi testi yapmışmış mış.
Bir tanesini yazayım. Hani Fare'u bir yöne düşmana doğru hareket ettirdiğinizde o Crosshair adamin üstünde olması gerekiyor ya. Fare o komutu düzgün almıyor ve cross tam olarak adama doğru değil. Başka yönlere doğru yöneliyor. Bu da FPS oyunları gibi oyunlarda 1 piksel yana kaydığında sizin için sorun oluyor. Bunun İngilizce terimi var. Çok bilmiş arkadaş bakar o probleme neden kaynaklanıyormuş.

Haklısınız vallahi bilmiş çok deneyemini anlatsanda çok dinleyen olmuyor maalesef ki.
Boş verin

Yeni konular

Geri
Yukarı