R5 3500 ve GTX 1660S ile düşük FPS

SheadNice

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ilk konum, hatalarım olursa kusuruma bakmayın. Ben Ryzen 3500, 16 GB RAM ve GTX 1660 Super'e sahibim fakat oyun performansı hiç memnun etmiyor. Sorun ne olabilir? FPS droplar çok fazla. YouTube'daki benchmark videoları gibi bir performans almıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

i5 3570 gtx 960 sistemimle bile bu fps'den fazla aldığıma yemin edebilirim. Ama çözünürlük 1280x1024. Full HD yapınca da fazla birşey farketmıyor gerçi.
Eskiden Gigabyte anakart vardı gittim değiştirdim onu. CS:GO ve Valorant'da fps yüzde 15-20 oranında düştü. Biostarın en son versiyonunu aldım bu işlemcinin soketine göre. Ama değiştirdikten sonra Maus lag'ı neredeyse yok denilcek kadar az. Oyunlar çok daha akıcı oldu. Şimdi de yeni sistem almaya korkuyorum bu tür sorunlar yaşarım diye. Uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleme:
Chipset sürücüsü exe. halinde iner normal kurabilirsin.
Tamamdır kuruyorum.
i5 3570 GTX 960 sistemimle bile bu FPS'den fazla aldığıma yemin edebilirim. Ama çözünürlük 1280X1024. Full HD yapınca da fazla bir şey fark etmıyor gerçi.
Eskiden Gigabyte anakart vardı gittim değiştirdim onu. CS:GO ve Valorant'ta FPS yüzde 15-20 oranında düştü. BIOSTAR'ın en son versiyonunu aldım bu işlemcinin soketine göre. Ama değiştirdikten sonra fare Lag'ı neredeyse yok denilcek kadar az. Oyunlar çok daha akıcı oldu. Şimdi de yeni sistem almaya korkuyorum bu tür sorunlar yaşarım diye. Uğraşmak istemiyorum.

Yapma ya. Acaba ben bu sorundan kurtulabilecek miyim :(
Chipset sürücüsü exe. Halinde iner normal kurabilirsin.

Chipset sürücüsünü kurdum kendine özel bir güç yönetimide seçti fakat çokda değişen olmadı değerler hala sabit.
İyi akşamlar.

Son düzenleme:
Ne yapmalıyım beni bu dertten kurtarın lütfeen.
Mutlaka Bios ekranından ayarlaman gereken bir ton ayar vardır. Onlara bir bak derim. Onları yaptıktan sonra zaten artış olacaktır. Ram MHZ'lerine bak nebileyim işlemci turbo ayarı vs açıkmı gibi gibi bundan daha detaylı ayarlar var. Birde Bios güncellemesine bak derim. Ama sadece bu oyunda yapıyor CS:GO gibi oyunlarda yapmıyorsa ozaman oyunda problem vardır.

Mutlaka BIOS ekranından ayarlaman gereken bir ton ayar vardır. Onlara bir bak derim. Onları yaptıktan sonra zaten artış olacaktır. RAM MHz'lerine bak nebileyim işlemci Turbo ayarı vs açıkmı gibi gibi bundan daha detaylı ayarlar var. Bir de BIOS güncellemesine bak derim. Ama sadece bu oyunda yapıyor CS:GO gibi oyunlarda yapmıyorsa o zaman oyunda problem vardır.

Neredeyse her oyunda durum aynı BIOS güncelle misini yeni yapmıştım RAM'ler 3000MHz'da işlemci Turbo modunu tam bilmiyorum güç seçenekleri yüksek performans diyorsan oda tamam.
Mutlaka BIOS ekranından ayarlaman gereken bir ton ayar vardır. Onlara bir bak derim. Onları yaptıktan sonra zaten artış olacaktır. RAM MHz'lerine bak nebileyim işlemci Turbo ayarı vs açıkmı gibi gibi bundan daha detaylı ayarlar var. Bir de BIOS güncellemesine bak derim. Ama sadece bu oyunda yapıyor CS:GO gibi oyunlarda yapmıyorsa o zaman oyunda problem vardır.

CS:GO yükledim FPS değerleri berbat 250FPS alıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı