R5 3500 ve GTX 1660S ile düşük FPS

SheadNice

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ilk konum, hatalarım olursa kusuruma bakmayın. Ben Ryzen 3500, 16 GB RAM ve GTX 1660 Super'e sahibim fakat oyun performansı hiç memnun etmiyor. Sorun ne olabilir? FPS droplar çok fazla. YouTube'daki benchmark videoları gibi bir performans almıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

En basitinden Kaspersky'ın ücretsiz versiyonu ile Malwarebytes yazılımı ile taramalarınızı yapın. Driver güncellemelerini kontrol edin. SSD kullanmıyorsanız büyük bir teknoloji kaçırıyorsunuz, o sistem SSD olmadan olmaz. Ek olarak hangi oyunda, ne gibi problemler yaşadığınızı anlamamız adına değerleri ölçerek birkaç görsel ekleyebilirsiniz.

En basitinden Kaspersky'ın ücretsiz versiyonu ile Malwarebytes yazılımı ile taramalarınızı yapın. Driver güncellemelerini kontrol edin. SSD kullanmıyorsanız büyük bir teknoloji kaçırıyorsunuz, o sistem SSD olmadan olmaz. Ek olarak hangi oyunda, ne gibi problemler yaşadığınızı anlamamız adına değerleri ölçerek birkaç görsel ekleyebilirsiniz.

Merhabalar zamanında virüs taraması yapmıştım fakat bir sonuç alamamıştım. Evet SSD kullanıyorum ne gibi değerlerin resimlerini yollamalıyım teşekkürler.

Sistemi yeni mi aldınız? Temiz format atıldı mı? Donanımların güncel sürücüleri yüklendi mi?

2020 Kasım ayı sonlarında aldım 2-3 ay önce ise bir format attım sürücülerden pek emin değilim açıkçası ekran kartı sürücüm yüklü ve güncel geri kalan sürücüler hakkında pek bir bilgim yok kusura bakmayın.

Windows ve tüm sürücüler güncel mi? Bu tarz durumlar genelde artık bozulmuş sistem dosyaları, registry vb. kaynaklı olabiliyor ve en hızlı, rahat çözüm format ile temiz bir kurulum yapmaktan geçiyor. Donanımlarına baktığımda teknik arıza veya yetersizlik kaynaklı bir durum olma ihtimali düşük geliyor.

Windows ve tüm sürücüler güncel mi? Bu tarz durumlar genelde artık bozulmuş sistem dosyaları, registry vb. kaynaklı olabiliyor ve en hızlı, rahat çözüm format ile temiz bir kurulum yapmaktan geçiyor. Donanımlarına baktığımda teknik arıza veya yetersizlik kaynaklı bir durum olma ihtimali düşük geliyor.

Windows'a yeni güncelleme gelmiş şimdi onu güncelleyeceğim fakat güncel iken de aynı problem devam etmekteydi tüm sürücüler olarak neyi kastediyorsunuz ekran kartı ise evet oda güncel bilgisayarı yakın zamanda formatladım ama durum devam etmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı