R5 3500 ve RX 5500 XT sistemi RX 6600 XT'ye yükseltmek mantıklı mı?

jasvbnd

Hectopat
B450M anakart ve R5 3500 işlemcim var, sizce darboğaz filan yapar mı? Elden Ring, Cyberpunk ve daha birçok oyunda problem yaşıyorum, yardımcı olursanız çok severim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe ne? Yukseltmek iyi olur. 6xxx serisinde hatalar cok daha az.
hocam ya 6600 yada 6600 xt alıcam sence hangisi daha mantıklı

3500 ideal bir işlemci değil 6/6 olduğu için, özellikle Cyberpunk'da kısıtlayacaktır 6600 XT'yi.

3600 olsaydı neyse. Özellikle Ryzen işlemcilerde SMT yoksa devamlı %100'e kafa atıyorlar.
teknik bilgi sahibi değilim ama işlemci değiştirmeyeceğim çünkü çok masraflı olacak. sizce elden ring veya cyberpunk gibi oyunlar için low medium 60 fps açar mı rx 6600 xt benim sistemimde

darboğazdan dolayı mı bunu tavsiye ediyorsunuz.

hayır ikinci el almıyacağım. kesinlikle güvenim yok. sizce ekran kartını yukseltmeden mutlaka değiştirilmelli mi işlemci. cevabınıza göre hareket edeceğim

İlanda Param guvende acik ise ve testlerde problem gorunmuyorsa ikinci el almanizda sakinca yok. İslemci degisseniz iyi olur, islemci tabanli oyunlarda problem cikartabilir.

İlanda Param guvende acik ise ve testlerde problem gorunmuyorsa ikinci el almanizda sakinca yok. İslemci degisseniz iyi olur, islemci tabanli oyunlarda problem cikartabilir.
hocam ben biraz rx6600 e kaydım xt modeli biraz tuzlu geldi. rx 6600 alırsam işlemci değişimi durumu 6600 xt durumu kadar önemli olur mu

Yeni konular

Geri
Yukarı