R5 3500 ve RX 5600 XT sistemde overclock

B450M-DRAGON|Motherboards|Motherboards / Components |ASUS Global bu kısımdan 2020/11/24 tarihli BIOS'u indirip
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki gibi güncelleyebilir misiniz?

Güncellersem sorunum çözülür mü? Mesela şu an conqueror blades oynuyorum 28 FPS'e kadar iniyor sonra 2 kere bilgisayarım çöktü 2 kez kapandi çok korkuyorum conq blades oynarken PC 2 kere çöktü acaba ne oluyor? Bende mi sorun var
B450M-DRAGON|Motherboards|Motherboards / Components |ASUS Global bu kısımdan 2020/11/24 tarihli BIOS'u indirip
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki gibi güncelleyebilir misiniz?

Güncellersem sorunum çözülür mü? Mesela conq blades oynarken 2 kez PC çöktü kapandı kasadan reset attım açılması da uzun sürdü çok korkuyorum

Son düzenleme:
Denemeniz gerekiyor tam olarak çözüleceği belli değil. Denemenizden sonra eğer devam ederse araştırma yapmaya devam ederiz.

AMD Ryzen 5 3500 ve ASUS TUF 3 RX 5600 XT ekran kartı, B450M anakart, 1 TB HDD, 16 GB RAM 3000 MHz ve 650 Watt PSU.
Oyunlarda kasıyor. Bilişimciyim ama anlamıyorum overclocktan. Yardım edebilir misiniz?

İmkanı yok bu sistemle drop ya da kasma yaşamanızın. Sorununuz HDD kaynklı bence. Kendi kullandığım SSD ile böyle bir sorun yaşamıştım. SSD'yi garantiye gönderince sorunun gerçekten depolama birimiyle ilgili olduğu anlaşıldı. HDD'yi kullanmayın ya da yeni bir tane alın.

Hocam hangi oyunlarda kasıyor sistem gayet güçlü.
Güncellersem sorunum çözülür mü? Mesela şu an conqueror blades oynuyorum 28 FPS'e kadar iniyor sonra 2 kere bilgisayarım çöktü 2 kez kapandi çok korkuyorum conq blades oynarken PC 2 kere çöktü acaba ne oluyor? Bende mi sorun var.

Güncellersem sorunum çözülür mü? Mesela conq blades oynarken 2 kez PC çöktü kapandı kasadan reset attım açılması da uzun sürdü çok korkuyorum.

O ayarlarla oynama BIOS'unu sıfırla.
Driverlar güncel mi?

Geri
Yukarı