R5 3500X 5600 XT sistemde oyunlarda FPS düşüyor

mert414141

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam, sistemimde farklı tarayıcılar ve oyunlar çöküyor ve FPS dropları yiyorum, son 2 haftadır bu sorunlarla aşırı sık karşılaşmaya başladım ve artık görüntü alamamaya hatta günde 15 20 defa mavi ekran yemeye başladım, öncelikle sistemimi anlatayım.
B450 Aorus Pro.
Ryzen 5 3500X.
Corsair Vengeance 16x2 3600MHz.
Gigabyte RX 5600XT V2 6 GB threefindforce (mk kartı ısınmıyordu bile )
SanDisk 500GB 2 veya 3 GB download aynı şeklide upload hızı var.
Corsair 700W 80Plus Bronze.
Ranker kasa.
1. monitör AOC C32G1 FreeSync144Hz kullanıyorum.
2. monitör Samsung odeyses G3 veya 5 27inc FreeSync preminum 60 Hz kullanıyorum.

Ben çok fazla oyun oynayan birisi değilim genellikle PC'yi iş için kullanıyorum, sadece 2 monitörde grafikler ve Opera veya Chrome sekmeleri açık alıyor ama onların da sayısını fazla tutmuyorum, Max 7 8 sekme açarım, oyun olarak CS:GO, LoL, Valorant oynuyorum LoL hariç hepsi düşük ayarlarda ona rağmen CS:GO Valorant stabil şekilde çalışmayıp CS:GO 300FPS ile 3 FPS arasında drop yiyor. Valorant ise 250 FPS ile 120 bazen 60 FPS'lere kadar düşüyor, her şey anlık oluyor ama çok hissediyorsunuz CS açıkken tüm her şeyi kapatıyorum sadece 2. monitörde Binance tek sekme olarak açık kalıyor. 2. monitörü 60 Hz'de kullanıyorum ki FPS'den kayıp olmasın ama yine de bunları yapıyor, ekran kartından 2. monitörü sükünce de drop devam ediyor ama daha az oluyor. Sistemin tamamı 2 yaşına girdi ve 1 tane RAM'im yeni 5 aylık falan olacak, sizce sorun ne? Ekran kartım artık görüntü vermiyor onu tamire yollayacağım ama elimde sapasağlam olan bir 1650 vardı. Onu taktım bu sefer de CS'yi 15 20 dk sonra bir anda kapatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı