R5 3500X GTX 970 sistem nasıl güncellenebilir?

Moonlightsonata

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Öncelikle akşamınız güzel olsun inşallah. Dostlar forumda yeniyim. Donanım güncellemesi ile ilgili sizlere bir takım sorularım olacaktı. Öncelikle var olan sistemimi sizinle paylaşayım...

Sistem bilgisi:
1. Gigabyte Aorus B450 Pro ATX anakart ( 2 yıllık)
2. AMD Ryzen 5 3500X işlemci (2 yıllık)
3. 980Pro 500GB NVMe SSD PCI. 4.0
4. Rampage RM-344 1080p 144Hz IPS monitör.
5. EVGA GTX 970 scx 2.0 ekran kartı.
6. Zalman 500W Megamax 80Plus Bronze.
7. NZXT H510i mid Tower ATX kasa.
8. Snowman HD 2.0 kule tipi soğutucu.

Sistemim bu şekilde dostlar. Sorularım ise şu şekilde:
Hocalarım sizin de bildiğiniz üzere var olan sistem 1080p 144Hz yüksek ayarlarda stabil değerler veremiyor, çok altında kalıyor. Dolayısıyla yakın zamanda sistem yükseltmeyi düşünüyorum nasipse. Var olan sistemi yaklaşık 5 6 yıldır kullandım.
Upgraden sonra yine 5 yıl götürebilecek bir sistem yine şahsımca güzel olur. Önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim...

1. Bu sistem için 144Hz 1080P'de grafikten kayıp vermeden yüksek ayarlarda oyunları oynatacak bir güncelleme nasıl olabilir?

2. Sistem güncellemesi için şu anda DDR5 tabanlı sisteme geçilmeli mi yoksa var olan DDR4 tabanlı sistemi üst düzeye mi yükseltmeli?

3. Güncelleme yapılması gerekiyor ise 2. el ürünlerle garanti durumu gözetilip yapılması ne kadar uygundur hocalarım?

4. Aramızda var ise 6900XT ve 5900X ikilisinin değerlerini gerçek kullanıcılardan öğrenmek isterim. Bütçeyi fikir ve görüşlerinizi aldıktan sonra ona göre kendimce ayarlamaya çalışacağım dostlar. Sevgiler saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR 5'e gerek yok. Eğer bütçeniz bayağı fazlaysa sistemi komple satın ve yeni bir sistem dizin.

Bir Ryzen 5600 bir tane de RX 6800 taksan 5 seneyi rahat devirir yüksek ayarlarda. DDR5'e gerek yok.
Hocam öneriniz için teşekkür ederim. 5600 ile 6800 ham güç olarak Fsr, fideality vb. ayarları kullanmadan 1080p 144fps için uygun mudur? Gerçek kullanıcı yorumlarını şahsen görmedim. Youtube üzerindeki testler ne kadar reel bir fikrim yok. Saygılar

DDR 5'e gerek yok. Eğer bütçeniz bayağı fazlaysa sistemi komple satın ve yeni bir sistem dizin.
Hocam, mesela yeni sistem olarak 1080p 144hz oyun için öneriniz ne olurdu? Benim için 4k oyun çok önemli değil. Saygılar...

Hocam öneriniz için teşekkür ederim. 5600 ile 6800 ham güç olarak FSR, fideality vb. ayarları kullanmadan 1080p 144FPS için uygun mudur? Gerçek kullanıcı yorumlarını şahsen görmedim. YouTube üzerindeki testler ne kadar reel bir fikrim yok. Saygılar

Hocam, mesela yeni sistem olarak 1080p 144Hz oyun için öneriniz ne olurdu? Benim için 4K oyun çok önemli değil. Saygılar...

RX 6600 ve 5600'lü bir sistem yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı