R5 3500X sisteme CX550F PSU gider mi?

-/Oguz/-

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Elimdeki PSU'dan memnun olmadığından dolayı değiştirmeye karar verdim. Elimde Thermaltake Versa J24 dahili 650W bronz sertifikalı PSU bulunmakta, ben ise Corsair CX550F 550W bronz sertifikalı PSU'ya geçmek istiyorum fakat sisteme yeterli gelmeyeceğinden korkuyorum. Sistemim şöyle:
  • Ryzen 5 3500X işlemci.
  • RX 5600XT ekran kartı.
  • B450M Dragon anakart.
  • 8+8 3200 MHz RAM.
  • 500GB M.2 SSD.
Bu sisteme Corsair CX550F 550W güç kaynağı gider mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir PSU'ya bu parayı veremem bir tanıdığın 3070 sistemi varmış yetmemiş o yüzden 800 civarına satıyor bütün sağlık testlerinden bizzat başka bir bilgisayarda geçirdi ve PSU da bir problem gözükmedi sağlam yani ama benim sisteme yetmiyebilir ondan korkuyorum.

@RPM'in tier listine göre düşük öncelikli. Belki daha iyi bir tavsiyesi vardır.
Sizin bir öneriniz varsa bakmak isterim.

Thermaltake Versa J24 kasada ki 650W PSU(Litepower serisidir muhtemelen.) Varmış hocam yazmış konuya.

Litepower serisi evet ve bazen film izlerken bile kasadan gelen sese acayip tilt oluyorum:D

Bir PSU'ya bu parayı veremem bir tanıdığın 3070 sistemi varmış yetmemiş o yüzden 800 civarına satıyor bütün sağlık testlerinden bizzat başka bir bilgisayarda geçirdi ve PSU da bir problem gözükmedi sağlam yani ama benim sisteme yetmiyebilir ondan korkuyorum.

Sizin bir öneriniz varsa bakmak isterim.

550W yeter 800TL'ye göre de gayet iyi bir PSU alabilirsin bence.

Aratmaya üşendim galiba. :)

Litepower 650W varmış. Cx-F'ye göre daha düşük seviyede bir model 550W da sisteminize yeterli gelecektir.

Gerçekten daha mı düşük? Acaba sorun kasadaki fanlarda veya işlemci, ekran kartındaki fanlardan olabilir mi? İnternetten kısa bir araştırmayla aynı güç kaynağını kullanan kullanıcıların benzer sorunları yaşadığını gördüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı