R5 3500X sisteme uygun güç kaynağı

Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3500X 4.1GHz 6/6 çekirdek işlemci.
ASUS Prime B450M-K anakart.
Adata 16 GB (2 adet 8 GB) 3200MHz bellek.
ASUS RTX 2060 Dual ekran kartı
Kingston A400 240GB M.2 500-350MB/s SSD

Önümüzdeki hafta bu sistemi almayı planlıyorum. Bu sistem için FSP hv Pro 550W 80+ eu güç kaynağı yeterli olur mu?

Hv550 önermiyorum arkadaşta var FSP kalitesi yok PSU'da kesinlikle ve fanları ses yapıyor beklediğimiz gibi çıkmadı. Bence bunu alın;

Teşekkürler yorumlarınız için.
Hv550 önermiyorum arkadaşta var FSP kalitesi yok PSU'da kesinlikle ve fanları ses yapıyor beklediğimiz gibi çıkmadı. Bence bunu alın;
Altığım sistem hazır bi sistem maalesef değiştiremiyorum. Ancak sistemi aldıktan 1-2 ay sonra değiştirebilirim bu power supply ile.

Güç kaynağından bahsetmeden önce söylemek istediğim bir kaç şey var.
Öncelikle yeni bir sistem almak için acele etmemelisin 2000 serisi kartlar yeni çıkmış olsaydı ve yeni kartları beklersen en az 1.5 sene beklemen gerekeceğinden beklemeyip almandan yana olurdum, lakin yeni nesil kartların çıkmasına çok az kaldı bu yüzden acele etmemeni ve beklemeni öneririm çünkü çok daha ucuza veya en kötü ihtimalle aynı fiyata daha güçlü bir ekran kartı alabilme ihtimalin bir hayli yüksek.

Güç kaynağına gelirsek evet söylediğin sistem için yeterlidir ancak ileride sistemini güncellemeyi düşünürsen muhtemelen çıkacak yeni teknolojilere ayak uyduramayacak ve sana yetmeyecektir bunu düşünerek almanı öneririm.

Güç kaynağından bahsetmeden önce söylemek istediğim bir kaç şey var.
Öncelikle yeni bir sistem almak için acele etmemelisin 2000 serisi kartlar yeni çıkmış olsaydı ve yeni kartları beklersen en az 1.5 sene beklemen gerekeceğinden beklemeyip almandan yana olurdum, lakin yeni nesil kartların çıkmasına çok az kaldı bu yüzden acele etmemeni ve beklemeni öneririm çünkü çok daha ucuza veya en kötü ihtimalle aynı fiyata daha güçlü bir ekran kartı alabilme ihtimalin bir hayli yüksek.

Güç kaynağına gelirsek evet söylediğin sistem için yeterlidir ancak ileride sistemini güncellemeyi düşünürsen muhtemelen çıkacak yeni teknolojilere ayak uyduramayacak ve sana yetmeyecektir bunu düşünerek almanı öneririm.
Bilgisayarı acil almam gerekiyor. Zaten önümüzdeki aylarda tek tek parça yükseltmeyi düşünüyorum. Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı