R5 3500X ve 5600 XT için kasa önerisi

Işık gerekli değilse bu olabilir.

Işık olsa olur ya, gözede hitap etmeli bence. Bu arada işlemci için sıvı soğutma takabilir miyiz buna?
Benim kasam da bundan. Egzoz fansız hâlini 1 sene önce Vatan'dan 875 liraya almıştım. Gerçekten çok şık, malzemesi kaliteli ve fonksiyonel bir kasa ama 2 sıkıntısı var.

1.si dediğim gibi yandaki o cam kısım aşırı ısınıyor. Çıkarınca da 4 5 derece sıcaklık düşüyor. Yani hava akışı çok iyi değil benim tecrübeme göre.

2. sıkıntı da MSI B450 anakarta RGB çıkışları uymuyor. Kendi kontrolcüsü ile renk değişimi sağlanabiliyor.

@Mehmet A : "Fanları kronik sorunlu. Tavsiye etmem beyaz seviyorsan bunu alabilirsin." demişti

Işık olsa olur ya, gözede hitap etmeli bence. Bu arada işlemci için sıvı soğutma takabilir miyiz buna?

@Mehmet A : "Fanları kronik sorunlu. Tavsiye etmem beyaz seviyorsan bunu alabilirsin." demişti
Önde 360 a kadar, arkada da 120mm radyatör destekliyor. Üstte desteği yok. Eğer radyatör takacaksan kendi fanlarını üste ve arkaya takarsın. Sıvı soğutmayı öne takarsın. Ama hava soğutma vs alırım dersen kendi fanlarından alınabilir. DRGB olduğu için diğer RGB veya ARGB fanlar uyumsuz olabilir.

Bu arada bunu da tavsiye edebilirim.

Bu da üstte 280mm ye kadar destekliyor.

Önde 360 a kadar, arkada da 120mm radyatör destekliyor. Üstte desteği yok. Eğer radyatör takacaksan kendi fanlarını üste ve arkaya takarsın. Sıvı soğutmayı öne takarsın. Ama hava soğutma vs alırım dersen kendi fanlarından alınabilir. DRGB olduğu için diğer RGB veya ARGB fanlar uyumsuz olabilir.

Bu arada bunu da tavsiye edebilirim.

Bu da üstte 280mm ye kadar destekliyor.

Aynısı değil mi? Bunu @qiOTin önermişti. Markayı bilmediğimden geri adım atmıştım. Toz filtreleri, tipi vs daha hoşuma gitti bu kasada. Güvenilir mi dersin biraz inceleme bakayım, teşekkür ederim.

Geri
Yukarı