R5 3500X ve GTX 1660S sistem nasıldır?

Bütçe
5200

deept00n

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Ryzen 3200G APU sistem kullanıcısıyım ve bu sistem beni artık üzmeye başladı, bende bu sistemi elden çıkartıp Max 5200 TL'ye sistem toplamayı düşünüyorum. GameGaraj üzerinden Neo5A'yı düzenleyip ekteki gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum. Fakat RAM 2-3 aylığına Single Channel 8 GB 3200 MHz olacak bununla ilgili olarak bir sıkıntı olur mu ya da daha iyi bir sistem toplama şansım varsa yardımcı olursanız sevinirim.

İşemci: Ryzen 5 3500X.
Anakart: ASUS Prime B450M-K.
Ekran kartı: INNO3D 1660 Super Twin X2.
Bellek: X1 8 GB 3200 MHz Crucial.
Depolama: İdareten elimde bulunan 250 GB SSD'yi kullanacağım.
Güç kaynağı ve kasa 650W 80 Plus GameGaraj'ın kasa ve PSU'su.

Linki merak edenler için bırakıyorum umarım yasak değildir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 33
  • Adsız.png
    Adsız.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 39
Cevabın için teşekkür ederim.Ram'i 2-3 ay sonra çift kanal yapmayı düşünüyorum bu bütçemin son kuruşuna kadar kullanmış halim o yüzden çift kanallı aynı fiyat bandında daha iyi bir sistem toplanabilir mi diye merak etmiştim

Anakart mosfet soğutucusu kötü, PSU ise sorunlu. Eğer performans takıntınız yoksa ve yakında güncelleme yapacaksanız ileriye dönük ve performansı kötü olmayan bir sistem önerebilirim.

tavsiye verebilirseniz sevinirim şu anda benzer bi sisteme inventustan bakıyorum elraenn parvayı biraz değiştirince aynı fiyatta benzer bir sistem toplanabiliyor hemde güç kaynağı fsp marka

Tavsiye verebilirseniz sevinirim şu anda benzer bir sisteme inventustan bakıyorum elraenn parvayı biraz değiştirince aynı fiyatta benzer bir sistem toplanabiliyor hem de güç kaynağı FSP marka.

Şimdi atacağım sistemi linç edenler olacaktır ama bir süre idare ederseniz ve ilerleyen zamanlarda upgrade yapacaksanız 3060+2K bir sisteme sahip olabilirsiniz.
İşlemci: Intel i5-10400F Altı Çekirdek 2.90 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart: MSI B460M-A PRO Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
RAM: (X2) Hikvision Urien Ddr4 2666 Mhz 8gb Ram | Trendyol
Ekran kartı (ekran kartını bütçe için düşük seçtim, performansı fena değil ama): Sapphire Radeon RX560 4GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı (11267-18-20G) | Teknobiyotik
Kasa: Aerocool Ore Saturn 4x12cm Fixed RGB Fanlı, Pencereli, Kart Okuyuculu USB 3.0 Siyah ATX Oyuncu Kasası (AE-ORS) | Teknobiyotik
PSU: High Power HPE-600BR-A12S 600 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bütçe aynı gibi, şimdi 1660 Super olan sisteme göre daha kötü performans verecektir ama ilerleyen zamanlarda 3060 bile takıp çatır çatır kullanabilirsiniz. Bu fiyata alınacak 1660 Super sadece günü kurtarır @Jonathan North

İnventus'tan "Elraenn Parva" sistemini görseldeki gibi özelleştirip yaklaşık aynı fiyata daha iyi bir sistem elde edebilirsin.

Düzenleme: SSD' yi çıkarmışsın sonradan farkettim özür dilerim. Ama bence hala benim attığım daha alınabilir.

Dosya Ekleri

• inventushazırsistem.PNG
    inventushazırsistem.PNG
    46 KB · Görüntüleme: 38
Şimdi atacağım sistemi linç edenler olacaktır ama bir süre idare ederseniz ve ilerleyen zamanlarda upgrade yapacaksanız 3060+2K bir sisteme sahip olabilirsiniz.
İşlemci: Intel i5-10400F Altı Çekirdek 2.90 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart: MSI B460M-A PRO Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
RAM: (X2) Hikvision Urien Ddr4 2666 Mhz 8gb Ram | Trendyol
Ekran kartı (ekran kartını bütçe için düşük seçtim, performansı fena değil ama): Sapphire Radeon RX560 4GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı (11267-18-20G) | Teknobiyotik
Kasa: Aerocool Ore Saturn 4x12cm Fixed RGB Fanlı, Pencereli, Kart Okuyuculu USB 3.0 Siyah ATX Oyuncu Kasası (AE-ORS) | Teknobiyotik
PSU: High Power HPE-600BR-A12S 600 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bütçe aynı gibi, şimdi 1660 Super olan sisteme göre daha kötü performans verecektir ama ilerleyen zamanlarda 3060 bile takıp çatır çatır kullanabilirsiniz. Bu fiyata alınacak 1660 Super sadece günü kurtarır @Jonathan North
ilerde yapabileceğim upgrade ekran kartı gibi pahalı bir bileşen olamaz büyük ihtimal ilerde ram ve m2 ssd gibi bir takviye yapabilirim maksimum teşekkür ederim ama tavsiyeniz için kusura bakmayın uğraştırdım sizi aklımın bir köşesinde duracak
İnventus'tan "Elraenn Parva" sistemini görseldeki gibi özelleştirip yaklaşık aynı fiyata daha iyi bir sistem elde edebilirsin.

Düzenleme: SSD' yi çıkarmışsın sonradan farkettim özür dilerim. Ama bence hala benim attığım daha alınabilir.
Evet bende böyle bir sistem inceliyordum az önce m2 ssd de göz çıkarmaz ama yine de biraz bütçe arttırmam gerekecek büyük ihtimal birde bence 600w 80+ fsp güç kaynağı da rahatlıkla yeterli olacaktır bu sisteme teşekkür ederim tekrar tavsiyeleriniz için ikinize de

Evet bende böyle bir sistem inceliyordum az önce m2 ssd de göz çıkarmaz ama yine de biraz bütçe arttırmam gerekecek büyük ihtimal birde bence 600w 80+ fsp güç kaynağı da rahatlıkla yeterli olacaktır bu sisteme teşekkür ederim tekrar tavsiyeleriniz için ikinize de
Tabi ki rahatlıkla yetecektir. Ben aradaki fiyat farkına 700W PSU'nun değeceğini düşündüğüm için ekledim. Benim yüklediğim görseldeki sistemde PSU'yu 550W'a çekip SSD'yi de en düşüğe çekince 5472 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Senin Gamegaraj.com' da oluşturduğun sistem ise 5369 TL' ye gelmiş. Aradaki 103 TL'nin değerlendirmesini yapmak da sana kalıyor.

Haklısın hatta ben 500 gb m2 ssd yi de alıp 5800 tl ye sistemi komple bitirip rahatlayım teşekkür ederim güzel tavsiyelerin için
Tabi ki rahatlıkla yetecektir. Ben aradaki fiyat farkına 700W PSU'nun değeceğini düşündüğüm için ekledim. Benim yüklediğim görseldeki sistemde PSU'yu 550W'a çekip SSD'yi de en düşüğe çekince 5472 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Senin Gamegaraj.com' da oluşturduğun sistem ise 5369 TL' ye gelmiş. Aradaki 103 TL'nin değerlendirmesini yapmak da sana kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı