R5 3500X ve RX 580 Sistem Toplama

ErdemNldemir

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Böyle bir bilgisayar almayı düşünüyorum lakin pek bilgim olmadığı için size danışmak istiyorum. Değer mi almaya? Oyun için alacağım.
  1. AMD Ryzen 5 3500X 3.6/4.1GHz AM4
  2. ASUS Prime A320M-F
  3. ASUS DUAL-RX580-O8G-Gaming 8 GB 256Bit DDR5
  4. 8 GB 3200MHz DDR4 Soğutuculu
  5. BIOSTAR S120 512 GB 2.5" SSD Disk SA902S2E35
  6. DarkFlash Phantom RGB Mid Tower Kasa PSU YOK
  7. Frisby FR-PS6580P 650W 80+ Güç Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Nakit imkanım olmadığı için belirli toplanmış kasalar var hocam mağazadan almayı düşünüyorum o yüzden pek bir lüksüm yok değiştirmek için neden değmez?

Bütçeniz nedir? Ona göre daha mantıklı bir sistem için yardımcı olabilirim. Ben yine de önerimi şuraya bırakayım tahminen bütçenizi bilmeyerek;

1585013813930.png

Açıklama

Tüm bu bileşenlerin veya muadillerinin bulunduğu daha uygun fiyatlı hazır sistemler olabilir.

İşlemci olarak asgari R5 1600 seçmenizi öneririm. 12nm olursa tadından yenmez.

Anakart en az B450M S2H olmalı.

RAM kesinlikle çift kanal olmalı.

Ekran kartı RX580/590 yerine 1350TL'e çok güzel performans veren 1650S olmalı.

SSD eğer 860EVO alınamıyorsa WD Green veya A400 olabilir.

Kasayı kendime sipariş ettim şu an kargoda. Eminim çok güzel bir kasa. İncelemesini yapacağım zaten.

PSU FSP marka ve seçilebilecek en ucuz modeli seçtim. FSP olduğundan bir tık güvenilirdir.

Hazır sistem olarak benzer parçalar güncel fiyatlar vs. çok değişkenlik gösterebiliyor. Önerisi olan veya güncel giriş seviye 1600 / 1650S içeren sistem varsa buraya atınız KS için.

Bütçeniz nedir? Ona göre daha mantıklı bir sistem için yardımcı olabilirim. Ben yine de önerimi şuraya bırakayım tahminen bütçenizi bilmeyerek;

Eki Görüntüle 519518

Açıklama.

Tüm bu bileşenlerin veya muadillerinin bulunduğu daha uygun fiyatlı hazır sistemler olabilir.

İşlemci olarak asgari R5 1600 seçmenizi öneririm. 12nm olursa tadından yenmez.

Anakart en az B450M S2H olmalı.

RAM kesinlikle çift kanal olmalı.

Ekran kartı RX580/590 yerine 1350TL'e çok güzel performans veren 1650S olmalı.

SSD eğer 860Evo alınamıyorsa WD Green veya A400 olabilir.

Kasayı kendime sipariş ettim şu an kargoda. Eminim çok güzel bir kasa. İncelemesini yapacağım zaten.

PSU FSP marka ve seçilebilecek en ucuz modeli seçtim. FSP olduğundan bir tık güvenilirdir.

Hazır sistem olarak benzer parçalar güncel fiyatlar vs. çok değişkenlik gösterebiliyor. Önerisi olan veya güncel giriş seviye 1600 / 1650S içeren sistem varsa buraya atınız KS için.

Bildiğim kadarıyla RX 580 GTX 1650S'i geçiyor. Benim önerim budur.
.

Ekran Alıntısı2.PNG

(Kasa normal Spec-Delta 550W bug var böyle gözüküyor.)

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Lakin bu site üzerinden alacağım için taksit imkanından dolayı hiç yoktan bunların arasından hangisi daha iyi olur acaba yardımcı olur musunuz? Gaming Pc Fiyatları ve Modelleri

Sizin istediğiniz bilgisayara baktım çok kazık 12 taksit yapıyorlar 500TL.
500 X 12 = 6000 onun yerine yine 12 taksit yapabileceğiniz incehesap.com'dan PC önereyim.
Bunda şu değişiklikleri yapın.

Ekran Alıntısı6.PNG

12 ay taksitte ay başı 540 falan ediyor bazı kartlarda 520
Keşke bu durumu belirtseydiniz.

1650S yerine 2. el vega 56 gibi alternatifler öneririm. Çok daha iyi performans alırsınız. Almadan önce gerekli testler yapılırsa bir problem olmaz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı