R5 3550H sistem kasmaya başladı

hyperx456

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8 Gb
Ekran kartı
AMD Radeon Vega 8 Graphics , NVDIA GeForce GTX 165
İşlemci
AMD Ryzen 5 3550H
Merhaba arkadaşlar, bugün bilgisayarı kapatıp dışarı çıkmıştım ve 2-3 saat sonra eve geri dönüp bilgisayarı açtığımda çok geç açıldı ve çok kasmaya başladı. Masaüstü uygulama kısayollarının üstüne imlecimi getiriyorum ve imlecimi başka bir kısayola getirdiğimde gecikmeli geliyor arkadaki mavi renk anlatamadım biraz da işte kısacası bilgisayar çok kasıyor uygulamaları açarken falan. Kaç kere format attırdım 2 yıllık bilgisayar. Bilgisayarım laptop markası ve modeli HP Pavilion Gaming laptop 15-EC0XXX.
Yardım ederseniz çok sevinirim. Sinirim cidden çok bozuk defalarca format attırmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı cihaza sahibim, model numarası ec0012nt. Cihazda yüklü gelen HP servisleri arka planda sürekli CPU ve bellek tüketiyor. Sıfırlama yapmada temiz Windows 10 kurulumu gerçekleştirip sorunu çözdüm.

Cihazınızın bakım durumu nedir? Tozlanma var mı? Sıcaklıklar ne civarda? Birden bu sorunu yaşadıysanız virüs girmiş olabilir. Aktif AV kullanıyor musunuz?

Aynı cihaza sahibim, model numarası ec0012nt. Cihazda yüklü gelen HP servisleri arka planda sürekli CPU ve bellek tüketiyor. Sıfırlama yapmada temiz Windows 10 kurulumu gerçekleştirip sorunu çözdüm.

Cihazınızın bakım durumu nedir? Tozlanma var mı? Sıcaklıklar ne civarda? Birden bu sorunu yaşadıysanız virüs girmiş olabilir. Aktif AV kullanıyor musunuz?
2 yıldır bilgisayarın hiç içini açtırmadım bilgisayar ile ilgili sıcaklık vb. şeylere hakim değilim hiçbir fikrim yok. virüs girmiş olabilirmi bilmiyorum şimdi kaspersky ile taratıp üstüne malwarebytes indirim tarama yapıcam bu sorun önceki aylardada oluyordu format attırıyordum geçiyordu

Geri
Yukarı