R5 3600 ve 1660 Super'li sistem çok kasmaya başladı

Zacsha

Hectopat
Bugün itibarıyla 3 yıllık bilgisayarım aşırı kasmaya başladı. Opera'da gezerken, Spotify'da şarkı değiştirirken bile kasıyor. Geçen hafta bilgisayarıma bir virüsün girmiş olabileceği hakkında bir konu açmıştım ve o gün bilgisayarda tarama sonrası trojan çıktı. Bu hafta ise 3 gündür PC'yi açarken "Memory pmu training error at socket 0 channel 0 DIMM 1" hatası alıyorum ama bilgisayar açılıyor. İnternetten baktığıma göre BIOS'un güncel olmadığından dolayıymış. Sorun ne olabilir?

Sistem: Gigabyte 1660 Super.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450 S2H.
2x8 16 RAM.

Bugün itibarıyla 3 yıllık bilgisayarım aşırı kasmaya başladı. Opera'da gezerken, Spotify'da şarkı değiştirirken bile kasıyor. Geçen hafta bilgisayarıma bir virüsün girmiş olabileceği hakkında bir konu açmıştım ve o gün bilgisayarda tarama sonrası trojan çıktı. Bu hafta ise 3 gündür PC'yi açarken "Memory pmu training error at socket 0 channel 0 DIMM 1" hatası alıyorum ama bilgisayar açılıyor. İnternetten baktığıma göre BIOS'un güncel olmadığından dolayıymış. Sorun ne olabilir?

Sistem: Gigabyte 1660 Super.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450 S2H.
2x8 16 RAM.

Hocam bende böyle bir sorun yaşadım sorun tamamen BIOS'tan kaynaklıymış.

Windows ve bahsettiğiniz uygulamalar SSD'de mi yoksa HDD'de mi? SSD'de ise sağlığı kaç?
BIOS'u güncelleyin. Devam ederse format atın.

Windows SSD'de. SSD sağlığını hatırlamıyorum.

Başlat > msinfo32 yazın. BIOS Sürümü/Tarihi kısmında ne yazıyor?

Virüsü tamamen temizleyebildiniz mi bu arada?

SMBIOS sürümü 3.2 gösteriyor.

Virüsü tam olarak temizledim mi bilmiyorum. Malwarebytes ile sürekli tarıyorum, bir şey çıkmamasına rağmen bazen arkada hiçbir şey açık olmamasına rağmen alta koyduğum video bir anda 1.47'den itibaren çalmaya başlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bende böyle bir sorun yaşadım sorun tamamen BIOS'tan kaynaklıymış.
Hocam BIOS güncellemesi kolay mıdır?

SMBIOS'un bir üstündeki.

msinfo32_5ObOFmpUUe.png

Geri
Yukarı